čtvrtek 22. listopadu 2012

A long time ago in a galaxy far far away....


Rok se s rokem sešel a já a moje Dear Sith se už jen jednou vyspíme a odstartujem spolu po roce do vesmíru plného nejen válek.

Od 23. do 25.11.2012 se bude v Kopřivnici v ZŠ Milady Horákové konat Koprcon - tradiční setkání milovníků Star Wars, Star Treku a delších fenoménů sci-fi, fantasy, hororu a dalších příbuzných žánrů.
Tento rok se uskuteční již 10. ročník. A ačkoliv na něj jedu teprve po druhé, tak doufám, že né naposled, jak nám to pořád orgové oznamují.Nezapomenu na den, když jsme poprvé s mou Dear Sith před rokem nasedly do vlaku Ostrava-Studénka a poté Studénka-Kopřivnice. Hned po přestupu jsme potkaly ve vlaku kluka s delšíma vlasama, který nás ochotně zavedl na místo, ukázal, kde co je a pak se převlékl do Jedi hábitu.


V tu chvíli jsme se cítily jako dvě puberťačky a to byl teprve jeden, během dne se začalo vyrojovat mnohem více postav z Hvězdných válek (SW), ač už záporných či kladných. Umanuly jsme si, že musíme získat světelný meč a dodržet náš stanovený program. Ani jedno jsme však nedodržely :D. Ale neskutečně se pobavily. Bohužel jsme před začátkem sobotního galavečeru jely domů, tento rok si to však chceme plně vynahradit !

Zloduši
- v ČR se jedná o organizaci Czech Garrison 501st Legion, která sdružuje fanoušky s autenticky vypadajícími kostýmy „záporňáků“ ze světa Star Wars, kteří pravidelně věnují svůj čas charitativní a propagační činnosti.

Klaďáci
 

- v ČR se sdružují v organizaci The Rebel Legion - Lion Outpost, jejímž cílem je rovněž charitativní činnost.

 

Žádné komentáře:

Okomentovat