čtvrtek 29. listopadu 2012

Zubní tabletky

Někdy si tak říkám, co na ty zuby ještě nevymyslí. Jasně je fajn, že je víc možností jak se starat o zuby, protože bohužel z mých zkušeností vím, jak je to složité atd. Zubní pasta je typická, ústní vody, mezizubní kartáčky a nitě, fluoridové tabletky, zubní gely (Elmex) etc. Avšak jsem na LUSH objevila zubní tabletky, které fungují na principu zubní pasty.

Rozkousneš, pokoušeš a začneš čistit kartáčkem až vznikne menší pěna. Slibují u nich jako u past např. svěží dech, čisté zuby atd. Nevěřila jsem, a pak mi jednou kamarádka přivezla jednu krabičku.
Konkrétně tento typ:

středa 28. listopadu 2012

Nejen Vánoce mě čekají v prosinci

....aneb seznam cílů, ke kterým bych ráda v prosinci došla. Od malých blbůstek, které mne dělají šťastnou, po události, na kterých záleží má budoucnost.

1) koupit aspoň 3 látky na vysněné 3 sukně (šití nechám na leden :D)
2) vyzkoušet recept na Dango
3) upéct perníky
4) zabalit dárky
5) dokoupit jeden spéšl dárek pro mého Malého Prince
6) sepsat seminárky
7) vydržet vytrhávání nervů z 6 vpravo dole :'(
8) moc se nepřejídat a začít cvičit
9) udělat co nejvíce zápočtů

Nadýchaný obláček

Jediným důvodem, proč jsem přestala trucovat o víkendu a nakonec dojela z Kopřivnice domů, byl příchod mého nového kousku oblečení. V pondělí mi konečně dorazila nadýchaná bílá spodnička, zn. Amber od Reiko ( a za ni jí znovu převelice děkuji - je totiž nádherná :))






Ke spodničce jsem navíc dostala malé překvapení v podobě středně velké bílé mašličky s černým vzorem. Byla jsem opravdu nadšená, a tak jsem snad hodinu pobíhávala jen tak ve spodničce, lehkém sáčku, s mašličkou (připevněnou na čelence) na hlavě :D.

Na 3 dny v jiném světě

Tak jsem tedy zdárně přežila Koprcon 2012 (snad né poslední). Opět jsem nedodržela program a byla častěji v DDR místnosti než kdekoliv jinde, ale to ani tak nevadí, protože jsem byla s přáteli a seznámila s nimi i mou Dear Sith :).
Nechce se mi rozepisovat, kde jsem byla v pátek, sobotu a neděli. Možná bych jen vyzdvihla několik věcí, událostí a zážitků.
1. byl v pátek na Kinectu s Dear Sith, neskutečně jsme se pobavily, stejně jako při Funny turnaji v DDR a večerním zahájení.
Malá ukázka mne a handmade tašky (na zakázku), na kterou jsem právem hrdá.



2.- sobotní workshop - zdobení perníčků s motivy hlaviček postav z SW

čtvrtek 22. listopadu 2012

A long time ago in a galaxy far far away....






Rok se s rokem sešel a já a moje Dear Sith se už jen jednou vyspíme a odstartujem spolu po roce do vesmíru plného nejen válek.

Od 23. do 25.11.2012 se bude v Kopřivnici v ZŠ Milady Horákové konat Koprcon - tradiční setkání milovníků Star Wars, Star Treku a delších fenoménů sci-fi, fantasy, hororu a dalších příbuzných žánrů.
Tento rok se uskuteční již 10. ročník. A ačkoliv na něj jedu teprve po druhé, tak doufám, že né naposled, jak nám to pořád orgové oznamují.



Nezapomenu na den, když jsme poprvé s mou Dear Sith před rokem nasedly do vlaku Ostrava-Studénka a poté Studénka-Kopřivnice. Hned po přestupu jsme potkaly ve vlaku kluka s delšíma vlasama, který nás ochotně zavedl na místo, ukázal, kde co je a pak se převlékl do Jedi hábitu.

neděle 18. listopadu 2012

Znesvětění knihy

Knihy jsou pro mě něco posvátného, nejraději bych jich vlastnila několik stovek. Jednou si pořídím domů velkou knihovnu, tedy knihovnu jako místnost né jako jednu nicotnou skříňku s pěti poličkami. Znám kluka, pro kterého jsou i vlakové jízdní řády knihami, a proto si je schovává a seřazuje.
Sem tam uvažuji, co bych tam jednou asi měla.....určitě nějaké série, nejspíš:

Harryho Pottera (mou dětskou lásku :D)
Sesterstvo putovních kalhot (konečně před 2 měsíci dokončenou sbírku 4. dílů, z toho ten 1. jsem si pořídila jako poslední)
pár knížek od Stephena Kinga
něco málo z historie

Recenze: make-up essence

Objevila jsem ho již před 3 týdny v drogérii Rossmann úplnou náhodou. Již od začátku září s příchodem chladných dnů, jsem nějaký sháněla, protože jsem věděla, že můj už tak bílý obličej bude vypadat ještě více bělejší a vynikne na něm každá chyba.

Cena byla přijatelná - jen 104 Kč. A vzhled také, jen se podívejte....



Tak to je ON! Mého srdce šampion. Make-up + pudr v 1. Tváří se jako pudr, ale je lehoučký, nesuchý, kryje a skvěle se roztírá přiloženou houbičkou :) + v krabičce se ještě nachází vestavěné zrcátko, co víc si za tu cenu přát?
Prodává se ve 3 odstínech, ale všechny jsou světlejší než klasické, což je plus pro ty, které jsou podobné "mrtvolky" jako já :)

čtvrtek 15. listopadu 2012

9 dnů, aby si člověk nejen pochutnal

Snad znáte festival Mezipatra...pokud ne a nemáte nic proti "4%" menšině, která je podle mě díkybohu více než 4%, protože se již nemusí schovávat (i když najdou se výjimky) tak vás čeká kolem stovky špičkových filmů s gay, lesbickými, bisexuálními, trans a queer tématy s mezinárodní soutěží + výstavy, odborné přednášky, workshopy, diskuze a parties + 95 000 hetero i homo diváků a divaček v 10 městech ČR.

Bohužel toho moc asi letos v Ostravě nestihnu, ale rozhodně bych si aspoň ráda dala "queer jídlo". Nabídka je úžasná.

Ale pozor ! Nachází se tam chyba v datu. Festival se uskuteční ve dnech 20.11-24.11.2012, stejně tak lákavě vypadající MENU. Momentálně se nemohu rozhodnout mezi Chlapskými řečmi a Neodcházej !

Ke zkouškám či na zimu

 Poslední dobou jsem tak trochu dost shopaholic :D Většinou jsem vždycky nakupovala pro jiné, aby byli rádi a já tím pádem taky, ale poslední rok investuju více do módy....
Nejprve to bylo do mého stylu "ležérní punk" no a nyní se snažím najít se. Nenosím věci, které jsou všechny z jednoho stylu, záleží mi totiž na náladě, ale poslední dobou mě nadchly "muffínkové" sukně do pasu s velkýma spodničkama, dětské boty a halenky, které budí elegantní dojem a k tomu jakékoliv doplňky. Nejčastěji objevující se barvou je u mě černá, ale v různých kombinací - s pastelovými barvami, bílou, červenou atd., navíc se snaží, aby nepřevládala jen dolazovala.

Ale...udělala jsem menší výjimku :D Za to jsem vážně nemohla :D. Ta halenka mne upoutala na první pohled nejen tím, že je krajková (s podšívkou), ale i svým bryndáčkem :))




halenka NEXT

No řekněte sami, téhle prostě oddolat nešlo ! Je moc pohodlná, slušivá, bryndáček není uplně bílý, ale spíše mírně krémový s třásničkama, které halenku lemují i zespod (na fotce to je špatně  vidět). Už se těším, až si ji budu moct obléknout spolu s nějakou kruhovou sukní nebo v ní možná okouzlit na zkoušce pana profesora :D

A další věcí, která mi přibyla před pár týdny do šatníku (nebo doplňkovníku?? :D) jsou tyto nádherné ručně pletené návleky na ruce.
Návleky na ruce s mašlí

Originální kousek zhotoven na zakázku + na prosbu zhotovené otvory na palce (bohužel né na fotce). Nemohu si pomoct a jsem z nich nadšená. Uvažuji o koupi černých rukaviček, které bych si do nich dávala v nekrutějších mrazech. Také jsem se neodvládla a koupila si bílou čepicí s bambulí, kterou asi odpářu a našiju místo ní  na bok černou mašličku, ať ladím :)) Slečna, která mi je upletla má i stejné návleky na nohy....je to velké pokušení ! :D Ale s tím se spojuje i koupě bot ....chudák moje žabička pokladnička :D

neděle 11. listopadu 2012

Po babím létě

S příchodem podzimu jako takového, kdy je těžko poznatelné, že Zemi postihuje globální oteplování, stromy jsou nahé a lidé ztrápení, padá jistá melancholie i na mne. Ač bych se měla setkat dnes s Martinem, utápím se v samotě. V samotě ve dvou....já a moje povinnost. Za oknem je krásný slunečný teplý den, idylka se však vytrácí s nedostatkem barevného listí a velkých kaluží. To přece k podzimu patří, ne?

"Šmajdání"  v listí, skákání do kaluží a ...zpívání v dešti?

Najednou mne přepadla chuť na déšť...jen tak si lehnout na palouk a nechat na sebe nepravidelně dopadat kapky deště. Neschovávat se a čekat, kam která dopadne. Sním si za dne bez deště o dešti a hodiny ubíhají aniž by mi, o tom daly vědět.

Je podvečer, slunce zapadlo, ale obloha nejeví jednotnou barvu. Pořád je nad čím přemýšlet a láká mne ponořovat se do tajů barev přírody. Možná se vydám na noční procházku, možná se budu dále dívat z okna, možná se utopím v povinnostech a možná si o té nádheře nechám jen zdát.