pátek 9. srpna 2013

Co navštívit v Praze 1

Jak jsem již psala, tento týden jsem navštívila matičku 100věžatou. Asi po 2-3 letech šlo vážně o návštěvu s tím, že omrknu nějakou tu výstavu/památku atd. Po jisté době snad každého (ne jen ty, kteří tam bydlí) začnou nudit klasické památky jako Orloj, Hrad, Karlův most a dále, takže byla tentokrát Praha pojata krapet netradičně. Opět jsme nestihli, co jsme chtěli, ale hodláme to jet do roka dokoukat.

A tak pomalu po jednotlivých článcích vyšlu do světa Křehké Figurky několik tipů na různá místa nejen v Praze. K tomuto účelu zakládám nový štítek Každé místo má svůj příběh, ve kterém se s Vámi hodlám dělit o zajímavá místa, která navštívím.

Muzeum alchymistů a mágů
Nalézá se na Malé Straně u Nerudovy ulice (na Hrad jdete nahoře doprava, k muzeu doleva).
Muzeum se nachází ve dvoře a skládá se ze 3 částí:
1) Vinárna a kavárna

Nabídnik byl vtipně formulovaný...

a testovaný na lidech :D
Navíc nechyběly ani apartní stolečky.
2) Přízemní část muzea


3) Kellyho věž
Fotek mám samozřejmě víc, ale nerada bych Vám vše prozradila. V přízemní části je převážně muzeum interaktivní a naopak ve věži je ukázáno mnoho alchymistických metod a několik voskových figurín.

10 komentářů:

 1. Jeee to vypadá dobře, až někdy s přítelem pojede do Prahy, tak se tam určitě musím kouknout :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. u nás to byl právě nápad přítele a stálo to za to ! jde koupit i výhodná vstupenka pro dvě muzea - k tomuto ještě Muzeum pražských pověstí a strašidel :)

   Vymazat
 2. Tak my jsme v Praze o prázdninách už byli a nebyli jsme na ani jednom zmiňovaném místě :D. Orloj a Karlův most už mě tak nějak omrzel :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. chce to pořád něco nového no....každopádně jsem ráda, že přibývá možností kam jít v tomto ohledu :)

   Vymazat
 3. Ty jo, Supernatural!!! Tam chci! :D

  OdpovědětVymazat
 4. Taková zajímavá neobvyklá místa,to je super:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a přibude jich ještě pár v následujícím týdnu :)

   Vymazat
 5. Moc děkuji za tenhle ,,seriál". Prahu moc neznám, kromě provařených míst a tohle jsou opravdu nádherná místa, o kterých jsem vůbec nevěděla. Snad se tam jednou také dostanu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není zač. Jednou za čas musíš přijet na nějaký con o den dřív a všechno to tam oběhat. (Aspoň já to tak plánuju se zbytkem :D)

   Vymazat