středa 30. ledna 2013

10 věcí o Křehké Figurce

1) KARIÉRA je pro ní to hlavní. Respektive nalezení nějakého uplatnění v tomto světe. Není rodinný typ a vzhledem k její rodině se není čemu divit. Celý život se pachtí za dokonalostí, aby byla dokonalá, a při každém poklesku je její nedokonalost neustále omýlaná...

2) JEDNODUCHOST a SYSTEMATIČNOST - ač se to nezdá, na holku, je dost jednoduchá proto, že v tom má systém XD. Těm, kteří její systém neznají, se zdá být až moc složitá.... Jednoduchost preferuje v komunikaci (i když sem tam stojí o hlubokomyslné filozofické dialogy) a v oblékání (čím míň, tím líp - lolita na ukamenování).

3) UKECANOST - ta je pro ni typická. Vypadá, že řekne všechno, co jí příjde na jazyk. Lidé si do svého podvědomí berou všechny blbosti, které řekne a z toho usuzují. Nedokáží myslet trochu hlouběji.... Myslí si, že o ní ví všechno a přitom neví skoro nic.

4) KNIHY jsou láska jejího života. Různé žánry - od naučných knih po červenou knihovnu. Další láskou pak je UMĚNÍ. Miluje výstavy, přednášky a workshopy - ať už jde o obrazy, sochy, tradice, oděvy, stavby...ve všem lze najít umění.

5) CESTOVÁNÍ/VLAKY - Cestovat? Jedině vlakem ! ...Ano, sem tam přistoupí na auto (a to opravdu málokdy - na nákupy raději autobusem) nebo na autobus (zejména, co se týče zájezdů)...LoĎ - nikdy ! ...Neumí plavat a má hrozný strach z utopení. ...Letadlo zatím vyzkoušeno nemá. Vlak je prostě nejlepší - je v něm záchod, spací i jídelní vůz...co víc si může člověk přát? Snad jen....projet se Transsibiřskou magistrálou ♥

6) LEDOVÁ KRÁLOVNA s pověstí volnomyšlenkářky. Postupem času se z ní stává flegmatik, co se jejího okolí týče. Je upnutá na věci patřící do jejího osobního majetku, ale lidi dokáže třídit a opouštět i za malé prohřešky, aby předešla tomu, že jí  někdo ublíží.

7)PUNTIČKÁŘ a SLOVÍČKAŘ - ráda slovíčkaří a "hádá se" se slovní zásobou jiných lidí. Nesnáší, když se někdo uchyluje ke klasickým výmluvám nebo nařknutím v běžící slovní hádce. Nehádá se z příčiny, ale z důsledku. Ráda puntičkářsky opravuje lidi s jejich špatnými slovními spojeními či hroznými koncovkami pochycených z nářečí. ..... Nejhorší je -ou !!! - výskyt převážně v Olomouckém kraji a v oblasti Jeseníků. Místo toho, aby řekli, že lidi spolu chodí, tak spolu chodiou nebo plavajiou ....hrůza ! ....Její puntičkářství se však projevuje i v živote, ovšem v podstatně menší míře než před léty.

8) DÁRKY víc dává než dostává. Je to její závislost, její výzva. Ráda obdarovává lidi kolem sebe. Většinou kupuje jen malou část z věcí vyráběných v sériích. Mnohem raději koupí něco, co je vytvořené na zakázku pro toho daného člověka nebo to vytvoří sama. Specializuje se na malování na textil. Dárky vybírá a kupuje s více než půlročním předstihem.

9) MASY a DAVY lidí nesnáší. Nesnáší nákupni horečky před Vánocemi, slevové horečky....davy fanoušků, demonstrantů či věřících. Pokud se připlete do skupiny lidí větší než 50 lidí, musí to stát za to. Nejezdí na velké festivaly, světové cony či největší cony v ČR. Je usedlejší a raději se pohybuje ve stejné skupince lidí.

10) PANIKA ! Ve svých 20 letech panikaří, když má vstoupit do kabinetu, učebny nebo někoho pozdravit na chodbě. O veřejných projevech před publikem nemluvě. Dělá se ji zle, i když má vést pouze dialog s některou autoritou. Přemáhá se, i když se má zeptat na směr, ale když panika přejde ...nastupuje bod 3) :D

úterý 29. ledna 2013

Přehlcení

Někdy kolem 16 hodin odpoledne jsem došla k názoru, že moje poličky nad postelí už více "cetek" nevydrží (kromě nich tam jsou i krémy, keramika atd.). Koukala jsem všude po šperkovnicích, protože jsem zjistila, že vyrobit si tu origoš ze zápalek by s naší rodinnou spotřebou zápalek trvalo fakt dlouho.

Došla jsem tedy k razantnímu řešení. Prohledala jsem skříň a našla obrovskou krabici od Puzzle 5000 a v ní ....hle ! světelný meč ....bohužel musel putovat do jiného bydliště.

Bohužel, jsem nenašla bílou barvu (temperu) na zakrytí barvy krabice, nebo aspoň části, protože ten obrázek puzzle se mi líbí :), takže jsem ji prozatím nechala jak je.
Naspod jsem přilepila dva tvrdé papíry, které jsem pokreslila...

pondělí 28. ledna 2013

Pipi, liška Bystrouška, Zlatovláska a další na 1 místě

Tak jsem narazila na dalšího originálního výrobce na fler.cz, jmenuje se Bookmark Friends a nabízí naprosto skvělé záložky do knih. Jsou na nich postavy z knížek (vyfocené jsou spolu s příslušnou knihou).....tedy jen jejich spodní část :D převážně nohy, ale každý je podle nich pozná.....a pak, že podle bot poznáš člověka :D:D

Malá ukázka:
(vše vypůjčeno z výše zmíněné stránky prodejce)
 ( I když to nejsou nožičky, nemohla jsem si záložky z HP odpustit)


Prodejce byl nalezen omylem, při hledání zelené látky :D Jsem ráda, že existují náhody !

Prezidentské volby 2013

Jak jsem již zmínila v mém víkendovém článku, ráda bych se podělila o můj průběh prezidentských voleb. Jako každý rok jsem seděla ve volební komisi v Ostravě a volby si naprosto užívala. V době konání krajských a senátních voleb v r. 2012 nám paní radní namixovali velmi zajímavé osazenstvo komise, které se opět sešlo.

Není nad to vidět "staré známé", i když jsem s nimi trávila jen vcelku 1 den. Mohu však říct, že narozdíl od ostatních jsme byli skvěle sladěná skupina....tedy až na úzkoprsou puntičkářskou zapisovatelku. (Pan zapisovatel na parlamentních volbách byl šprýmař a bral všechno s nadhledem...ať je zpátky !)

A jaké bylo složení?

Vostuda

...vím, že tam nemá být to V a pravda vždycky jsem nesnášela komolení spisovné češtiny. Každopádně na vysoké už češtinu (bohužel) nemám a díky velké komunikaci hlavně přes internet začíná upadat gramatika bývalé grammar-nazi. :-/ Říkám si, že čeština jde vždycky obnovit už jen proto, že jsem knihomolka (to je novinka, co? :D)...narozdíl od jiných věcí.

Dnes jsem již po čtvrté nevykonala zkoušku z Politologie...to vážně nešlo :( Mám všechny zkoušky co se politiky týče, systémů atd., ale to obecné jsem neudělala. Mám potřebu aplikovat teorie a tohle není o aplikaci, pouze o "našrocení" pojmů, ze kterých má většina studentů vážně špatné dojmy.

Mám zvláštní pocit a už uvažuju, co udělám jestli mě i po "děkanském termínu" vyhodí ze školy. :( Na nohou mě drží mí kamarádi, slibovaná oslava (ať už rozlučková či ne) a taky  Bill Gates.

(Nj, tohle je nejhorší článek na blogu a snad poslední....ale nemohla jsem si pomoct :-/)

neděle 27. ledna 2013

Dropíci

Objevila jsem je náhodou na fler.cz  >>ZDE<< ....ano, trávím tam hodně času. Možná je toto způsob, jak bych Vám je doporučila i přesto, že jsem si zatím ani jednoho nekoupila.

Jde o háčkované zvířátka a i když jsou všechny dost povedené, nejraději bych zdůraznila zajíčky :) Myslím si, že se skvěle hodí i jako doplněk, né jenom hračka, pro velké i malé slečny :)Použití obrázků bylo oznámeno na oficiální stránce  fler.cz/dropici .

No nejsou nádherní? Sice moc sweet věci nemusím, ale ten růžovoučký je nádherný :)) Vážně originální nápad :)

2P - pijeme a padáme

Tento víkend jsem byla po dlouhé době na maškarním plese pro dospělé. Tedy né že by tam bylo dost lidí s občankou, která potvrzuje 18 let, ale rozhodně tam nebyl nikdo ze základní školy....

Lístek stál 150,- a los 5,- ...prostě lidové ceny :D aneb Miluji vesnické akce ! Tombola byla bohatá, ale mně štěstí nepřálo....tak se utěšuji tím, že třeba budu mít štěstí v lásce, i když to tak v jednu chvíli večer nevypadalo :D Není nic horšího než hromadná holčičí deprese ....a následovné léčení deprese :D.

Jelikož se můj Drahý na mě vykašlal, celou noc jsem měla při sobě doprovod v kostýmu sličného muže  s čáry (ty máš svaly, já mám čáry). Lítalo kolem mě několik berušek, jedna z nich se extra tulila ....a také jsem měla vedle sebe mou spolupracovnici Smrťovy vnučku, která celou noc citovala Pratchetta :D.

DJ hrál samé vypalovačky, takže jsme se všichni cítili jako puberťáci a někteří se snad cítili i jako děti. Zejména Smrťova vnučka, která se posledních několik hodin nesčetněkrát svalila na zem (kombinace podpatků, navoskovaných parket a alkoholu :D).

Doporučení na závěr: Jděte aspoň 1x na ples a užijte si plesovou sezónu, dokud můžete...

A ano, to jsem já ;) ...ještě jsem měla s sebou velkou injekci >>ZDE<< a napadla mě myšlenka, ušít si Guro Lolitu :D

středa 23. ledna 2013

Muffiny

Otázka pro začátek.... Říkáte jim "mufíny" či "mafiny"? ....Já volím první verzi, i když vím, že správně je druhá. Jsem příležitostná kuchařinka a mezi mé lásky patří různé doplňky ke kuchtění, které jen tak v obyčejných domácnostech nenaleznete ....na svou formu na muffiny, jsem však několik let musela čekat.
Nejsou to ty klasické košíčky (i když silikonové mám taky), ale jakoby květinky. Vypadají velmi roztomile.

Ráda experimentuji, a tak mě nebaví dělat obyčejné čokoládové, vanilkové s kousky čokolády a jiné klasické muffiny.

Moje nejoblíbenější jsou citronové.

Recept:
1 vejce
1 / 2 hrnku rostlinného oleje
3 / 4 šálku mléka
1 / 2 hrnku cukru
strouhaná kůra z 1 citronu
šťáva z 1 – 2 citronů
2 hrnky hladké mouky
3 lžičky prášku do pečiva
1 lžičku soli

A to jsou ony....vypadají krásně, no ne? Jen škoda, že je nemám v té krásné květinkové formě. Každopádně mít více forem na muffiny je dobře, protože se tak dá aspoň snadno rozlišit, které jsou s jakou náplní.
Do květinkové formy dávám převážně meruňkové muffiny.

Recept:

úterý 22. ledna 2013

Je to bílé na černém...

...né černé na bílém ! Jde o můj "printík" na sukni, která se chystá ušít. Změnila jsem typ barev na textil a dokonce i textil a věřte mi....světlým na tmavé už nikdy nekreslím :D, i když.....jsem měla v plánu ještě jednu. No uvidíme :D, ale snad to bude po ušití vypadat lépe a s celkovým "aristo" outfitem víc než to...
Lolita na zkoušce

Jak jsem již dříve (tuším někdy v prosinci) psala, že mi došly látky na sukně, tak konečně je jedna hotová. Konkrétně ta tmavě hnědá s bílorůžovými květy.


 Mám k ní i mašličku pod krček...
 .... a rovněž handmade čelenku na hlavinku.

Zhodnotila jsem, že se k ní bude hodit má starorůžová košile, ale stejně k ní nosím bílou XD.

Minulý týden v sobotu jsem ji prvně "vyvenčila" před mými přáteli z okolí. Tedy ukázala jsem lolitu před "normálními" lidmi, kteří nejsou zvyklí na tento či jiný vybočující styl oblékání. A jaké byly reakce?
---> Několikrát padla věta "A v kterém jsi měsíci?", pak také "Nechceš si tu spodničku nějak uhladit? Máš 4x tak větší zadek!" ....Každopádně jsem prý byla roztomilá XD ...no a ještě, aby ne, mezi těmi všemi lidmi v tom pajzlu !
Dnes jsem se tedy odvážila vyjít s lolitou i do školy....Ve vlaku se na mě culila průvodčí a další lidé. Když jsem dorazila do školy, zazněly první ohlasy mých spolužaček, které mi sukni chválili a HLAVNĚ všechna zajímalo, co mám pod ní :D:D:D. Někteří koukali a někteří zkoušeli hmat ...jako jeden spolužák, který mě oťukával propiskou a čekal, že "to bude cinkat"...respektive čekal, že budu mít ve spodničce obruč :D

Ze sukně byl nadšený i jeden vyučující, starší pán....který mi ji půlku zkoušky chválil O:) ...někteří si sice rýpli, že už nemám tak velký zadek, když jsem si oblékla kabát, ale někteří mi řekli, že "mám zadek jako princezna....už jen mít vlečku, kterou by mi ochotně nesli" XD

MUST HAVE LIGHTSABER

...tak to je jeden z mých článků wishlistu :D. Jsem ráda, že nejsem jediný blázen a mám svou Dear Sith, která je na tom co se týče Star Wars úplně stejně. Tedy až na to, že směřuje ke straně zla a přitom miluje Hana Sola.
Já jsem ta její světlá stránka, a tak jsem jí koupila malý a (bohužel pro ni) zelený lightsaber.

Jedná se o lízátko s malou zamontovanou diodou vespod, takže SVÍTÍ !! Nemohla jsem odolat a nekoupit to mé Dear Sith. Konečně ho má....a mám takový pocit, že ho bude mít, dokud se sám neroztopí ....něco takového přece neslíže, ne??? :D

Když jsme u těch rozdílů....Dear Sith je dosti konzervativní a mně se naopak líbí i takové Star Wars Lolity jako, např.:


pondělí 21. ledna 2013

Maté o páté

Chtělo by to maté, sice ho narozdíl od mého Drahého nepiju, ale v tento den a tuto předzkouškovou noc by bodlo. Někde jsem četla, že velmi povzbuzuje a kafe se mi vážně pít moc nechce (již 2 měsíce úspěšně abstinuji s čekankovou náhražkou!).
Tento měsíc jsem nenapsala seznam mých cílů na leden, ale věřte, že největším a jediným cílem je: ÚSPĚŠNĚ PROJÍT do dalšího semestru.....a že to letos vypadá vážně hrozně.

Zejména, co se týče Základu politických věd, které opakuji z minulého roku...už mám jen poslední pokus před děkanským (mimořádným)....ach. Další hrůzou je tento rok Statistika !...jak mohou dát na čistě humanitní obor něco s matikou? Navíc to nechat vyučovat matematika, který nepředpokládá, že jeho sumace, derivace, limity atd. nadměrná většina osazenstva nezná...v hodinách jsem si vždycky připadala, jako ze seriálu Vražedná čísla. Chlápek píše po tabuli a kriminálni vyšetřovatelé na něj koukají s otevřenou pusou.
No a konečně se dostáváme k vrcholu odpornosti aneb Politické systémy....máme umět 11 států a vše o nich + historii, typologii států a spol. na zítra ....:D já si celý dnešek zpívám...


A pak mě ještě napadá......co asi řeknu zítra panu magistrovi .... "brm brm brm"
Pokud ještě zkouškujete jako já, tak Vám držím moc palce :))

sobota 19. ledna 2013

Plyšoví medvídci v kabelce

v krátkosti (rychlosti) bych chtěla napsat, že jsem včera objevila kabelku snů, za kterou by mě osazenstvo mých kamarádů nejspíš odsoudilo :D. Skončilo by to větou "je to pěkné, ale já bych to nenosil/a".
Každopádně je božská a už slevněná :D. Chtělo by to slevnit ještě krapet.

Závidím, každé, která ji má...a kdyby se jí chtěla některá zbavit, tak mi napište někam na tento blog !

Od zubaře na ryby…konkrétně tedy na lov. Né, že bych kvůli mému Drahému nebyla v Ostravě posledních několik měsíců často, ale asi je to málo pro mě samotnou. Většinou sice spolu projdeme, např. Fórum Nová Karolína, ale jinak jsme častěji u něj, s přáteli v čajovně nebo někde na nějaké výstavě.

Potřebuju klid na ulovení těch správných ryb, které nutně potřebuji pro svou zprostředkovanou imaginaci.

Dnes bylo na seznamu dotvoření „Prejarní romance“. Zní to hrozně, já vím … :D V podstatě šlo o zakoupení posledního doplňku celkového outfitu. Měly to být jedny narůžovělé punčochy. No….a nakonec jsem přišla domů se čtvery punčochami :D.
  

V Tezenis měli výprodej a tak jsem si koupila 1 bavlněné punčochy (krémové), 2 punčochy z mikrovlákna (zelené a hnědé) a nakonec jsem v Orsayi našla i ty mé starorůžové. ^.^
Myslela jsem, že jsem na vrcholu blaha, ale....

středa 16. ledna 2013

Vintage maličkosti

Někdy si jen tak brouzdám po internetu a prokrastinuji ....Někdy prokrastinuji zbytečně a někdy nalézám spoustu krásných maličkostí, které bych třeba jednou chtěla mít i přesto, že jsou naprosto nepotřebné, ošuntělé a právě proto se jich lidé zbavují.

Jako třeba....

Toto divadelní kukátko, objeveno na fler.cz od uživatel digieva....
... starou bankovku z roku 1910, která se prodává za velmi nízkou cenu - pouze 166 Kč, i když její hodnota může býti daleko vyšší

   

...plně funkční psací stroj z fler.cz od uživatele Lamia

.....šaty z 50. let z USA

neděle 13. ledna 2013

Každý rok lidé čekají na

...slevy. A ano i já bych byla jednou z ovcí v davu, která se žene do obchodů, ukořistit nějakou "ekšn" věc. Akorát jsem si řekla, že při hubnutí bych si radši nic kupovat neměla. Celou dobu jsem odolávala, i když vlastně nebylo čemu odolávat, protože, řekněme si to na rovinu, v těch obchodech, které jsou v Ostravě, stejně nic moc není.

Ale i tak jsem včera objevila v New Yorkeru slevu košil. Jedna za 129 Kč, různé odstíny, no neberte to! Neodolala jsem a koupila si barvu, která do této doby v mém šatníku abstinovala. Růžovou! ...tedy starorůžovou :D (pastelovou). Stejně mi příjde úsměvné, že je to již druhý pokus  /tentokrát úspěšný) si v NewYorkeru něco růžového koupit.

Před půlrokem jsem totiž objevila slevněné šaty z 800 na 150. Byly na jedno rameno a zářivě růžové, velikost L. Akorát mi byly dost volné, co se oblasti ňader týče, i přesto, že narozdil ode dneška byly vyvinutější. Nezapomenu na výrazy mých 2 kamarádek, které mi několikrát zopakovaly: "A víš, že to je RŮŮŮŮŮŮŮŽOVÁÁÁ?" :D Jsem zastánce nerůžových věcí již několik let, takže mě jejich vyděšené pohledy docela pobavily.

Tak a dost povídání, tady je:


Fondue

Ač se to zdá neskutečné, tak slovo fondue (čtěte "fondy") mi bylo vysvětleno až v 2. ročníku na střední v předmětu Společenská kultura, kde jsme probírali etiketu, oblékání, stolování etc. Dříve jsem tomu říkala prostě jen fondue :D.

Na toto období si vzpomínám s úsměvem a zejména na písemku, kdy jsem jako skupina A dostala toto slovo k vysvětlení (znamená to "tavený" - původně šlo o sýr, až později o čokoládu) a moje kamarádka ve skupině B dostala k vysvětlení slovo "flambování". Flambování je asi horší popsat a tak na papír k tomuto slovu napsala "to je to s tím ohněm" :D:D. Učitelka myslela, že špatně vidí :D.

Každopádně jsem vždycky chtěla mít vlastní fondueovač, nejlépe keramický. A pak se mi to splnilo. Koupila jsem si ve tvaru srdce z Oriflame.

Spolu s ním jsem dostala ještě v balení pár receptů, ovšem ten svůj jsem si vychytala sama. Tavím tedy pouze čokoládu, sýr jsem zkoušela (s bílým vínem), ale nebylo to ono.

Recept:
2 tabulky tmavé čokolády (nejlépe se 75 a více %)

čtvrtek 10. ledna 2013

Vánoce jsou, když dárky dostanete i v lednu

Tak nějak tuším zněl slogan, který jsem více než měsíc vídávala ve vlaku. Na vysokou tedy jezdím vlakem a teď už skoro pořád regionovou, protože krom té nám z toho malého města jede pak už jen ten malý červený motoráček.

Sedím vždycky v prostoru "nad záchodem", který je mnohem větší a když si ho pro sebe zaberu už v 1. stanici, tak mě nikdo neruší a já si můžu i natáhnout nohy, né-li se natáhnout celá. No a tam právě většinou bývají takové reklamy.

Tato reklama je od IKEY a slibovala dovezení zboží nad určitou cenu do 50 km kolem obchoďáku. Né že bych toho někdy využila, ale ten slogan mi zněl v hlavě celé Vánoce :D Uvažuji, že má něco do sebe....a mnohem víc jsem o tom uvažovala i včera, kdy mi má spolužačka, můj Kocour, předala vánoční dárek.

Před Vánocemi, kdy jsme se viděly naposled a očuchávaly jsme v drogérii šampony, sprcháče etc., mi oznámila, že tento rok opět si nic nebudeme kupovat, i když já už měla pro ni něco objednané. No a nakonec mi i přesto něco koupila, ale můj dárek pro ni stále nedošel...sem to ale ostuda :D:D

Každopádně mě strašně potěšila, protože mi koupila právě jeden ze sprcháčů, které jsme očuchávaly v té drogérii :D a k tomu ladící houbičku.

Nejlepší je nápis na tom sprcháči: "NEPOLYKEJTE", jenže on tak nádherně voní, že bych ho snědla XD.

Krom toho jsem ještě včera dostala od maminky starší svetr, který je tak trochu i na mě oversized, ale moc se mi líbí. Není úplně bílý (1) ani krémový (2), spíše něco k bílé, takže bych to zařadila jako 1,2 v mém stínování :D. Je starý jako moje sestra (13 let), ale nenošený.Všichni milují moustache, já Hercula

Nevím, kde se vzala móda "moustache", ale zajímalo by mě, co na tom KNÍRKU, začli (skoro) všichni vidět. A to ho, prosím, nenosí ani na obličeji, každopádně je všude jinde - na tričkách, nehtech, špercích, ponožkách, dalších kusech oblečení, na plackách...viděla jsem s ním hrnky, talíře, hodiny, mnoho dalších bytových doplňku a já se ptám PROČ? ...proč jsou všichni pohlcení způsobem zastřihnutého knírku, který tady byl ještě dříve než se narodili.

Možná souvisí tento trend s akcí Movember (moustache + november), kdy si pánové v listopadu neholí své fousky a knírky, aby tak podpořili projekt společnosti Movember (která působí v mnoha státech včetně toho našeho), která shání finance sloužíci ke zdraví mužů a boj proti nemocím spojených s muži.

Jen mě tak napadá, zda si tento fakt uvědomuje většina dívek, které chtějí být naprosto IN a COOL, protože to nosí ostatní a je to docela pěkné. Proč na nošení knírku nepřišly nějak jinak? Pokud se nevěnují škole atd. tak chápu, že asi nepostřehli, kdo v které době měl jaký knír, ale aspoň v televizi mohly zahlédnout Hercula !!!

Cestovní horečka

No horečku asi mám (ze zkoušek) a už začínám pomalu blouznit. Den před zkouškou z angličtiny jsem měla "valentýnskou" náladu a dneska bych prstem po mapě procestovala snad celý svět.

Něco takového si domů jednou pořídím......
.....a když nebudu moct cestovat doopravdy, tak budu cestovat aspoň ve spánku na gauči XD.

A kam bych se tedy chtěla jednou podívat?

pátek 4. ledna 2013

Děvčátko se sirkami

Můj nový koníček? Sbírání krabiček od sirek. ANo, název mého článku vychází z "pohádky" od H. Ch. Andersena. Pohádka je v úvozovkách, protože nekončí dobře :(, ale snad ta moje dobře skončí.

Asi to znáte hromada šperků a doplňků a už je není kam dávat. Mám sice pěkně řešenou poličku, kdy si můžu zavěsit hromadu naušnic, náhrdelníků a dokonce čelenky, na které nasoukávám mašle :D, ale od doby, co se mi moje cingrlátka povalují už i mezi památečními věcmi (které jsou na poličce vystavené - převážně dárky mých přátel), rozhodla jsem se to řešit jinak.

Jsem student, a k tomu poslední dobou i chudý (a to si musím koupít permanentku do fitka !!!), takže jsem hledala nějaký pěkný tutorial na výrobu šperkovnice.

Tento se mi vážně zalíbil, tak doufám, že ji vyrobím, co nejdříve....než to na mě všechno doslova spadne XD

Uvažuji, že ji vyzdobím spíše ubrouskovou technikou....krapet vintage :), ale ty květiny se mi na ní vážně líbí :)

čtvrtek 3. ledna 2013

Vánoční víla dorazila i ke mně

Letos jsem se, jak už jsem zmínila v některým z předchozích článků, poprvé zúčastnila akce "Vánoční víla". A v čem to vlastně spočívá?
a) je to akce pořádaná lolitami pro lolity :)
b) zašlete registrační údaje, tedy: svou adresu, styl  ...a také souhlas s pravidly
c) náhodně je Vám vybrána svěřenkyně, pro kterou budete Vánoční vílou a pošlete jí dárek
d) vy taky někomu jste přiřazení a máte svou Vánoční vílu, od které dostanete dárek

Takže, cože jsem to dostala?

Vyfoceno ihned po rozbalení, bohužel na špatném světle...
Takže balíček obsahoval:
1 růžovou mašli
1 černobílou mašli z hrubší látky
tmavě vínové (dohněda) naušnice - růže
přívěsek (nejspíše na mobil) makronka - fialová

Ihned po prozkoumání dárečku, jsem věděla, že jej určitě využiji, tedy až na tu tmavě růžovou mašli....jelikož žádný takový odstín nenosím (jde vůbec zakombinovat do classicu???).
Ale jinak mě strašně potěšily náušničky :), které nejspíše budu nosit k hnědým sukním :). Nemluvě o makronce (makronky miluju !) ta už má v tuto chvíli (cca 30 minut po odbalení) místo na mém mobilu. Opravdu se povedla. A černobílá mašle, jelikož je z hrubšího materiálu, skončí na mé černé taštičce :) ...nebo mě ještě teď napadlo dát ji na buřinku ...mmm ^^

Jen je škoda, že neznám mou Vánoční vílu. Ano, má to být co nejméně známé, ale mohla aspoň napsat celou svou přezdívku, popřípadě odkaz na blog. Né se jen podepsat "S." ....i když podle písma tipuju, že je mladinká :)

Takže ...Milá S. moc si vážím tvých handmade dárků, a byla bych ráda, kdybych věděla aspoň Tvé jméno (nick).

HLEDÁ SE "S." !!!!!!!

středa 2. ledna 2013

Vstříc novým zítřkům

Tak a je za námi rok 2012. Rok, který měl být pro nás konečný....ale já tomu dávám rok, maximálně dva :D.
Ač nejsem posledních pár let nijak velké optimistka, musím uznat, že rok 2012 byl pro mě "znovunarozením", za což mohu poděkovat svým přátelům, rodině, kamarádům, lidem, které jsem poznala, zážitkům, kterých jsem se s nimi mohla účastnit atd. "Znovunarozením" myslím přechod z melancholika na částečného flegmatika. Již skoro žádné deprese, ale spousta smíření a nových náhledů na dějiště věcí.

Již uplynulý rok byl v mnoha ohledech velmi úspěšný a doufám, že se to v roce 2013 nezmění. Neřekla bych, že na tento rok mám nějak moc plánů. Tím hlavním je asi zůstat na škole. Dál se věnovat svým koníčkům a umění, svým přátelům, mému Malému princi, tomuto blogu a sem tam být sobecká :D. Doladit sebe, své vlastnosti, můj "styl". Nesnažit se být až moc dokonalou pro druhé, ale hlavně pro sebe. Udržovat dobré vztahy s okolím a být SPONTÁNNÍ ....to mi vážně poslední dobou chybí :) Stává se ze mě konzervativní, uťáplá holka s nechutí k větším zábavám, kontrolována světem i sebou...a to se musí změnit :)

Tak tedy ....přeji Vám všem šťastný nový rok plný úspěchů :) A děkuji všem, kteří ztratí chvíli a "přečtou si mě".
Křehká Figurka

úterý 1. ledna 2013

Rekapitulace prosince

Na prosinec jsem si stanovila několik cílů, které jsem chtěla dodržet, avšak né všechny ...bohužel dodrženy byly.
1) koupit aspoň 3 látky na vysněné 3 sukně (šití nechám na leden :D)
2) vyzkoušet recept na Dango
3) upéct perníky
4) zabalit dárky 5) dokoupit jeden spéšl dárek pro mého Malého Prince
6) sepsat seminárky
7) vydržet vytrhávání nervů z 6 vpravo dole :'(
8) moc se nepřejídat a začít cvičit
9) udělat co nejvíce zápočtů
10) udělat aspoň 2 zkoušky
11) upéct Pečený čaj jako dárek pro prarodiče
12) vybílit Ikeu :D
13) užít si Vánoce, protože ty loňské nestály ani za starou Bellu
14) hodit a cvaknout nebo cvaknout a hodit?! (tajný kód, znají jen zasvěcení :D)
15) co nejvíce si užít sněhu
16) přežít Silvestr (neumřít nudou a nezabít Malého Prince)
17) přežít konec světa :D:D

Tak to není zas tak špatné XD ...čekala jsem horší. Jelikož jsem si včera koupila carob tak dango knedlíčky budou v pátek a perníčky až se dohodnem s mým Malým princem, chceme totiž spolu  upéct perníkovou chaloupku, ale jsem zvědavá, kdo ji bude jíst, protože jak jsem zmínila výše ... "jím zdravě".