čtvrtek 28. února 2013

KDyž nevýjde správa....

My Dear Sith má na FB album, které se jmenuje "Když nevýjdou práva..." a v něm má hromadu věcí, které upekla :D. Tak mě nedávno napadlo, co asi budu dělat já? ..když mi nevýjde moje (veřejná) správa...

a) Buď si otevřu sušenkárnu (recept na Medovo-perníkové sušenky bude v dalším článku)
b) nebo se zlepším v malování na textil a budu malovat na zakázku
c) .... teorie oranžové vesty aneb "oranžová vesta, taky cesta"

V sobotu pořádám svůj 2. sraz otaku ...jsem proti vysedávání v čajovnách, tak jsem vymyslela program i se soutěžema s tím, že oceníme první 3 místa skupin... Příště si zase něco takového vymyslím :D
Takže jsem pekla sušenky, budu péct čínské sušenky štěstí (jestli se povedou, tak rovněž zveřejním recept xD), mám vystřihovánky, kamarádka nakreslila obrázky a já se vrhla na můj plán B - tedy namalovala jsem pár obrázků na textil (trička).
Hnědá je dobrá se solí

Každý člověk má nějakou svou oblíbenou barvu. Přiznávám ...má není hnědá ale červená :D Někde jsem četla, že hnědá pochází z oranžové a logicky tedy, když oranžová vychází z červené, tak i hnědá. Narozdíl od červené (vášnivé) však působí hnědá stabilním klidným dojmem.

Určitě znáte ten pocit, kdy se každý den probouzíte jinak a máte náladu se i jinak chovat či oblékat oproti předchozímu dnu. Některé extrémy jsou jeden den moc sladké a další moc temné....já jsem jeden den hastroš a druhý elegantní atd. Hlavní je nutnost cítit se dobře, a proto tu je další SHOPPING POST xD.

Začneme tedy dlouho vytouženou hnědou halenkou, kterou mi obstarala Sariel za lidovou cenu....a já ji konečně mááááám wuhuuuuu !! (následuje ilustrační obrázek ukraden S.)
Následuje "muffin" sukně od Yenayi :)), kterou vlastnoručně šila (krapet to jde poznat) a mě se líbí. Dnes mi dorazila spolu s 2 mašličkami a srdíčkovou broží :)

sobota 23. února 2013

Ne nepodvádím...

Achjo, příjde mi to dosti nepříjemné nejprve zveřejnit fotku zde a pak si její URL zkopírovat na loli-centrálu, protože mi při každém pokusu o nahrávku obrázku, háže otázku: "NEPODVÁDÍTE?"

A jak asi??? .... Jsem z toho smutná, ale co se dá dělat.

Tak tedy..... V lolitě a mimo lolitu :)

středa 20. února 2013

Štěstí v neštěstí

Začnu neštěstím.... a tím je jak jinak než škola xD. První týden, třetí den....hromada seminárek, ale jen 1 téma, které je průser. Prosím o vyplnění dotazníku k jedné ze seminárek ZDE .

11.3. ve 14:00 píšu test ze ZPV v mimořádném (děkanském) termínu - DRŽTE mi PALCE! Ráda bych prošla a dostudovala.

Vždycky začátkem semestru si uvědomuji, jak moc mám svou třídu (o cca 27 lidech) ráda, tedy až na 1 osobu. Je hrozně fajn mít třídu na vysoké a né pouze hodně skupinek....od čehož se tedy dostáváme ke štěstí.

Dalším "štěstím" je pak ten fakt, že mi přišla další látečka na sukni.
Řekla bych, že na nějaký čas je to poslední kytičkovaná. A na to navazuje další malé štěstí, kdy jsem objevila paní/slečnu, která tiskne autorské panely látek, což bych využila k dalšímu tvoření se sukněmi. A5ka stojí sice 99 Kč a tím se výrazně sukně prodraží, ale nemohu si pomoct a kreativita pracuje na plné obrátky.

Nejen kreativita, ale i veškerá má aktivita se snad už probudila ze zimního spánku a je na čase plnými doušky hltat to, co tvoří můj život.Někdy příště čekejte recenzi na skvělou knihu, kterou právě dočítám ;)

pondělí 18. února 2013

Svetříková mánie

A je tady další shopping post.... V dětství jsem svetry nesnášela, zejména ty, které mi obepínaly krk. Cítila jsem se jako by mě někdo škrtil a do dnes si nemohu zapnout ke krku ani košili, i když stojáčky jsou nádherné.

Do této doby jsem tedy neměla žádný svetr (nepočítám pracovní) ani svetřík, avšak nastal čas to změnit. Navíc i mamka uznala, že se KONEČNĚ začínám oblékat pořádně (čtěte: už nejsem punkerka v mikinách a barevných kalhotech).

Tak a zde jsou mé úlovky:

1) Pruhovaný svetřík Marks&Spencer z VV (60Kč s poštovným)
(konečně něco námořnického, aspoň mám motivaci k Sailor Lolita)
2) 2 svetříky Takko z VV (200Kč za oba s poštovným)

neděle 17. února 2013

Nález v Hobitíně

Tak jsem tedy přežila jednu oslavu v Hobitovském stylu v Bilbově noře (hospoda). Po několika nedorozumění to nakonec dopadlo, snad s pomocí alkoholu, nad očekávání. Nechci se zdržovat vypisováním a popisováním situace, kterou nemohou lépe zhodnotit než ti, kteří ji zažili se mnou...rozhodla jsem se tedy pro několik bodů xD.

1) Hromada vlasáčů
2) nedostatek místa pro sukni se spodničkou xD
3) několik hobitů, čarodějek, 2 rytíři, sličná lady
4) nález několika otaku a lolity
5) anime-politika-anime-politika- sci-fi
6) spousta činů, které mi mohou zničit reputaci anděla
7) chutný dort, který si kdekdo odnesl na svém ošacení a někteří spořádali více jak 3 kousky
8) ztráta naušnice a její opětovné nalezení někým jiným při pádu na zem
9) klobouk a brýle hity večera
10) skvělá zábava se skvělými lidmi
11) špatné spoje :(

Vytáhla jsem ven sukni Lady Cameo a jsem ráda, že se lidem líbila. Nejen kombinace černo/bílá, ale i to, že jsem si ji navrhla sama. Název článku nevypovídá jen o nálezech, které jsem napsala do bodů, ale také o tom, že jsem udělala jistý pokrok v nalezení "myself-lolita", takže uvažuji, jestli mou "květovanou verzi" neskončit....

A teď tedy fotky....

čtvrtek 14. února 2013

Lady Cameo

Tak a je tady další hand-made post :) Konečně je i 2. sukně došitá, na níž je ten můj printík, a já se neskutečně těším až ji budu moct vyvenčit ve společnosti.


Ano, vím ...jde o stejný střih jako u předchozí, takže mě nejspíš nějaká loli ukamenuje, jak se o to pokoušely už na Zpovědnici u někoho jiného...., ale mně se tyto jednoduché střihy spolu s né mo výrazným potiskem líbí :) Každopádně jsem se posunula na další level :D, kdy přibyla krajka a pas se změnil na pevný :))

K sukni mám ještě ušité 2."patrové" fiži s (stejnou) krajkou. (nevěděla jsem jak ho dobře nafotit, takže je na mně s absolutně nepadnoucím svetříkem, který si prosím odmyslete :D)Vypadá to, že venčení bude zítra na narozeninové oslavě v Hobitím stylu. Konečně budu mít nerdí fotku - Lolita mezi hobity ^^. Akorát nevím jaký doplněk na hlavinku. Jestli růžičky, mašličku či ještě "zpatlat" klobouček.


PS. Někdy v příštím týdnu pak bude zveřejněn další Shopping post, který tu už dlouho nebyl.

Nejen Panda stajl

Tak jo je to tady...dneska je Valentýn. Což pro mě tedy není svátek lásky, ale dobrý důvod někoho obdarovat! Třeba mého kamaráda (jihomoravsku) Pandu, kterému jsem na Valentýna poštou naježila další kus látky jak jinak než s pandou :D Na Vánoce to byl polštářek (fotka je ve vánočním článku) a nyní to bylo tričko mnou ručně malované. To čuně si ho stihlo před vyfocením, jak mu sluší, ušpinit od guláše, a tak musí stačit nízkomegapixelová fotka ode mě.

(u obličeje červenající se pandy je ještě srdíčko "Love pandas", které nejde moc dobře vidět :( )

Pro mého Drahého jsem naplnila krabici vším možným od sladkého přes pěkné až po užitečné.

A pro kamarádku, která měla včera narozeniny, mám naušničky v její oblíbené barvě (zelené).


Benátské shironuri

Nic takového samozřejmě neexistuje XD. Jen se mi v hlavě tyto dvě záležitosti v mé intrapersonální komunikaci srovnávaly, tím myslím Benátský karneval (a jeho masky) a subkulturu Shironuri.

U Shironuri je bílá barva nanášená přímo na pokožku (na youtube jde najít několik videí, jak na to). Nynější subkultura převzala bílou barvu pokožky od gejš a přizpůsobily si oděvy. Jako příklad uvádím Minori s shironuri, která mi příjde strašně roztomilá jako nějaká víla.
U jednoho z mých předchozích článků Koloběh umění mě komentář Kaji Kamisamy motivoval, abych Vám ukázala, co je pro mě krásné, ale zároveň se toho děsím. Ano, jsou to Benátské karnevaly.

Vždycky jsem chtěla nějaký navštívit, dokonce teď byla často na Slevomat.cz nabídka na zájezd jen za 1500 na osobu, ale řekla jsem si, že to nechám na příště xD a aspoň se pokochám obrázky....

středa 13. února 2013

Líné oko

V oblékání miluji 3 doby...ta 1. je jasná - stará Anglie, viktoriánské období, 2. je období První republiky a 3. jsou 50. léta v Americe.

50. léta byla obdobím, kdy ženy neměly moc práv (jako např. volební), málokdy nosily kalhoty a jejich jediným cílem bylo založení fungující a dobře vypadající rodiny. Místo role kariéristek často přijímaly role hospodyněk.
Ale pro mě, ačkoliv jsem jejich opak a nedokážu se do té doby vžít, to jsou dámy velkého světa !Jednoduchost a vkusnost jejich oděvů mě přivádí k úžasu ...

Stejně jako make-up....
......jejich spodnice

nebo botičky :)
Pokud také sdílíte zájem o tuto módu, tak již nějakou dobu je v Praze otevřen Lazy Boudoiru, který patří pod skupinu švadlen, které si říkají Lazy eye (tedy líné oko :D) - můžete je nalézt na FaceBooku (Lazy 50'eye) nebo jejich webových stránkách http://www.lazyeye.cz/ :)


Koloběh umění

Jak tak přemýšlím, už dlouho jsem nebyla na nějaké výstavě umění....z čehož mi je smutno. Musím to v nejbližší době napravit. Snad už jen proto, že za měsíc mi končí výstava BOŽSKÁ HRA (Jan Zrzavý), která se nachází v Domě umění v Ostravě a upoutávačů na ni je snad stejný počet jako byl na výstavu Muchy, která se tam konala před dvěmi lety.

No a také mám v plánu jít na malou výstavu stavebnice Merkur XD, kde je dokonce i součástí herna ^^. Možná to je divné, ale vytvořit něco bez návodu, považuji taky za způsob umění :)))

A teď....co chtěl názvem článku pisatel blogu říct?

Umění se stále opakuje...je to jako štětec (dláto, cihla, atd.) obíhající kruh a s každým počátkem dalšího kruhu se tah zdokonaluje. Tento jev lze vypozorovat už v dřívějších uměleckých stylech, kdy se umělci opakovaně vraceli k dobám minulým jako např. Renesance, která se vrací k Antice :)

Čirou náhodou jsem našla novodobého umělce, který se zpětně vrací k Guiseppemu Arcimboldovi (renesančnímu malíři), který maloval portréty lidí tak, že je "skládal" ze zvířat, květin, ovoce atd. Určitě znáte jeho (dle mě) nejznámější obraz - Rudolf II.

Umělec, který na něj v určitém smyslu navazuje, se jmenuje Carl Warner a z jídla skládá krajiny, které následně nedokumentuje obrazy ale fotkami :) ........

pondělí 11. února 2013

Odkazy pro Lolity

Venea zveřejnila na Lolita centrále příspěvek, kde požádala ostatní lolitky o zpřehlednění odkazů tam umístěných. Nechtěla jsem ji zaspamovat v komentářích, a tak je uveřejňuji zde.


FB lolita skupiny:
·         Classic Lolita Brands Second-Hand Sales Group
·         Sprzedam Ubrania – Visual kei, decora, lolita, oshare kei itp. (polská burza)
·         Lolita Sales EU
·         Lolita Sales in English.
FB stránky s českými produkty:
·         Kokeshi panenky - http://www.facebook.com/algastore
Kde nakupují polské lolity?
·         evildolls.pl
·         gothicdream.eu
·         darkcameo.pl
·         candystore.pl
·         + u polské švadlenky Lady Sariel ( je na FB)
Blogy Lolit
·         blog od Domi - http://a-few-dots.blogspot.cz/
·         Vrána - http://schizophrenic-crow.blogspot.cz/
·         Anasis - http://brouillardempire.blogspot.cz/
·         Stella - http://frozen-mammoth.blogspot.cz/
·         Ket - http://japan-rose.blog.cz/
·         Kůzle - http://madgoat.blog.cz/
·         Johanka - http://pixiestinyworld.blogspot.cz/
·         Křehká Figurka - http://dummaby.blogspot.cz/
Fler odkazy:
·         Doplňky, kabelky - http://www.fler.cz/shop/totebag
·         Límečky - http://www.fler.cz/u-stesti-dam
·         Peněženčičky a šperky - http://www.fler.cz/limi
·         Kanzashi - http://www.fler.cz/slunicko-kaca
·         Zvířecí brože - http://www.fler.cz/creature
·         Sice né loli, ale stojánky na šperky se vždycky hodí :D - http://www.fler.cz/von-hanke
·         Brože - http://www.fler.cz/nestandartni
·         Steampunk a šperky - http://www.fler.cz/tisiphone
·         Originální steampunk přívěsky - http://www.fler.cz/skynet
·         Jedinečné šperky a čelenky - http://www.fler.cz/wrtulka
·         Frivolitové náhrdelníky, naušnice - http://www.fler.cz/hotarubi
·         Levné naušnice - http://www.fler.cz/alik-v
·         Doplňky, do vlasů, kloboučky, pin up - http://www.fler.cz/seibi
·         Naušnice a doplňky s kočičkami Maneki Neko - http://www.fler.cz/mioumiou
·         Fimo šperky dobroty - http://www.fler.cz/circus-mind
·         Pin up, goth šperky, lolita - http://www.fler.cz/t-hell
·         Šperky, originální naušnice, cameo náhrdelníky - http://www.fler.cz/mor-ri
·         Sweet doplňky a brože - http://www.fler.cz/franky-j
·         Látkové šité pásky a další - http://www.fler.cz/sweet-l
·         Šperky vintage styl - http://www.fler.cz/elis

neděle 10. února 2013

Láska z Japonska mě ukecala

Nebo možná ta hromada holek na VV, které nemají absolutně žádnou fantazii či internetové vyhledávací schopnosti pro nalezení dárečku, který dají svému Drahému na Valentýna.

Ano, vím, že mnoho lidí odsuzuje Valentýn s tím, že je to komerční svátek nebo proto, že my máme prostě 1. máj....ale nejvíce komerční je tento svátek (podle mě) v Japonsku.

V Japonsku vznikla postupem času tradice. Dívky obdarovávají kluky na Valentýna čokoládou. Tato čokoláda může být jakákoliv, ale má 3 významy.
1) tajně toho kluka zbožňuje...je to prostě ten THE ONE
2) projevuje mu určité sympatie - jsou tedy dobří kamarádi
3) řekne si, že on URČITĚ od žádné holky nic nedostane a proto mu tu čokoládu dá

Kluk to však nepozná, o který typ čokolády jde....Za nějaký ten den po Valentýnu nastává tzv. Bílý den, kdy musí kluci dívkám jejich dárek 3-násobně oplatit. Nejhorší tedy je, když kluk dostane čokoládu od více dívek - z toho vyplývá i ten fakt, že se na Valentýna údajně bojí kluci v Japonsku chodit do školy, protože tam tu čokoládu převážně dostanou.

Vyrábění čokolád k Valentýnu se převážně objevuje tedy v středoškoláckých anime, jako je ...
Chocolate Undergound (kde cukrářka hodlá darovat 1. typ čokolády)
Lovely complex (kde má dojít k předání 3. typu čokolády, ale dojde k té mýlce, že kluk je atraktivní a proto jich dostane víc)
Kaichou wa maid-sama (kde dochází k předání čokolády 2. typu)

No a o bych tedy darovala na Valentýna já? Rozhodně něco aspoň z části ručně vyrobeného jako...


sobota 9. února 2013

Jane Austenová v Brně

Jedná se pouze o krátké doporučení. Mám ráda romány Jane Austenové a nejen její romány, ale i romány o jejím životě atd. Nadchla mě už samotná doba, ve které žila a ve které se pohybovaly její postavy.
Škoda jen, že žiji na severu Moravy a neexistuje zde organizovaná skupina lidí se zájmem, který mám i já :)

.....v Brně ovšem ano ! Na jejich webové stránce Jane Austen in Brno se můžete podívat na připravované akce v podobě plesů, přednášek atd. a také se jich zúčastnit.

Já mít tu příležitost tak neváhám, i když jak tak přemýšlím, tak asi brzo zajedu do Brna na návštěvu ke svým přátelům XD.


D jako Dango den

....tedy české Dango - rýžové knedlíčky po česku. Poprvé byla jeho česká verze mnou ochutnána někdy v létě na Otaku pikniku, kdy jej poctivě den předem ukuchtil pan Inženýr. Jak jsem se zpětně dozvěděla jeho rýžové knedlíčky nevyplavaly a moje ano ! jupí jouuuu

Na kuchtění danga mě kromě toho, že se jedná o japonský pokrm, nalákal i ten fakt, že suroviny jsou jednoduché a docela lehce sehnatelné. V případě, že se bavíme o klasických Dango a né Chi Chi Dango, či masové Dango atd. (různé druhy lze vyhledat na internetu).

Rýžová mouka je sehnatelná prakticky v každé Zdravé výživě, za což jsem nesmírně ráda, protože jsem se projednou nemusela plahočit z té mé díry (čtěte malebné vesničky v pohraničí) až do Ostravy.
Nechtěla jsem krmit sebe i svého Drahého moukou s vodou, a tak jsem si recept krapet přizpůsobila....
(recept + reálná fotka pod perexem)

úterý 5. února 2013

Lady of the Rings

Má "nerdí" duše opět poskočila, když na všemilidmi omýlaném FaceBooku uviděla úplé šaty se vzorem Středozemě. A zamyslela se nad .......SUKNÍ.

Bylo jich nalezenou jen pár a s tak závratnými cenami, že  asi nikdy žádnou nezískám :(, i když bych ráda byla Lady of the Rings aspoň na chvíli...

pondělí 4. února 2013

Únor je měsíc....

lásky? Tak to těžko...nervy z vrcholících zkoušek, ze začátku dalšího semestr, z honby za skriptama a předraženýma jízdenkama na vlak, působí tak, že na lásku moc času nezbývá.
Ale na vaření se čas vždycky najde xD. (Do vaření zahrnuji i pečení, smažení, dušení a spol.)...také obsadilo první 3 místa v mém žebříčků cílů pro tento měsíc...

1) Konečně ukuchtit Dango
2) Vrhnout se na zkoušení "Čínských" sušenek štěstí (konečně mám normální recept a né ten hnus bílkový nevyzkoušený z netu)
3) Vytvořit domácí Žužu(, kterým bude můj Drahý obdarován 7. března na svůj svátek)
4) Zůstat v LS (protože jak jsem se dnes dozvěděla...mimořádný termín ze ZPV budu mít někdy po začátku semestru, do kterého stejně musím chodit)
5) Koupit konečně permici do fitka
6) Došít sukni a koupit látku na další
7) Koupit několik naprosto potřebných kousků oblečení, abych v létě nechcípla ve vícevrstvém oblečení
8) Dočíst všechny knihy a konečně je vrátit do knihovny
9) Konečně se podívat na Hoshi wo Ou Kodomo (a nezapomenout si z doporučením vzít kapesník)
10) Pokročit ve vyhledávání vhodné knihy pro Kniho-kabelku
11) Zase něco pěkného vytvořit barvami na textil
12) Konečně se sejít s japanofilními přáteli

Ano, vím...vypadá to hrozně, ale pozítří po skoro poslední zkoušce (z předmětu KOmunikace) hodlám aspoň chvíli "flámovat" a povalovat se s těmito mými zálibami :))


neděle 3. února 2013

Tardis

Říkala jsem si, že nebudu zveřejňovat žádné Wishlisty atd., nemám totiž ráda, když někdo "krade" vědomě mé sny.... Ale musím říci, že jsem se zamilovala do Tardis a tím oficiálně zrušila žebříček, na kterém se na 1. místě již několik let umisťovaly Star Wars.

Je mým největším přáním pořídit si nejeden print s Tardis......jen bych chtěla dodat, že to byla láska na první pohled a zůstanu jí věrná, dokud ji nezískám :))) a nebo aspoň sama na tu látku mermomocí nedostanu :D