pondělí 29. dubna 2013

Návod: Škrobení spodničky

Tak moje spodnička, která upadla minulý týden do komatu, prodělala první oživovací pokus. A zatím ! to vypadá, že je úspěšný.

Vzhledem k nedostatku financí a taky nedostatku času moji maminky švadleny, která by mi ušila novou, musela jsem zvolit levnější variantu.
A tak jsem si řekla, že by bylo fajn, i dalším pomoct a udělit tipy, jak vlastně naškrobit spodničku z tylu, který je umělým materiálem, a tedy velmi nepraktickým ke škrobení, nedejbože žehlení.

!!!POZOR!!! Mohou následovat doslova zdrcující fotky !

Krok č. 1 - Zakoupení škrobu
Díky bohu jsem v malé drogérce (Teta) potkala hodně znamých, které tam pracují jako prodavačky a mají léta zkušenosti. Doporučily mi koupit si škrob v sáčku, který se používá za studena. Jmenuje se Unipret plus. Jeho výhodou je kromě silného tužení i ten fakt, že jde koupit parfémovaný a také je vhodný ke škrobení v pračce + 1 sáček stojí cca 19 Kč.

 Krok č. 2 - Nečíst návod
Většina škrobů se doporučuje rozmíchat v několika litrech vody, které se ještě následovně ředí další vodou, což je CHYBA. Pro aspoň dostačující naškrobení tylové spodničky je vhodné v 4,5-5 l (dle velikosti spodničky) rozmíchat sáček a půl (víc kvůli přesycenosti snad ani nejde :D).
Mícháte, mícháte a rozmícháváte hrudky, dokud se nevytvoří hladká hmota podobná pudingu s mírně našedlým nádechem. Necháte tuto hmotu asi 15 minut odstát a poté do ní namočíte spodničku.

neděle 28. dubna 2013

Děti si hrají

Už dlouho jsem tady nezveřejnila tip na nějakou "vymoženost". Dnes jsem si vzpomněla na jeden moc pěkný den, který jsem zažila se svým Drahým, kdy jsme navštívili ostravskou prodejnu Yogi, která se tedy kromě kol specializuje i na nejrůznější hry a hlavolamy. Ten den, se tam pořádalo "volné hraní" ku příležitosti zahájení prodeje nové hry (hlavolamu). Samotný pan Autor byl moc milý, vlastně všichni starší pánové, kteří se v hlavolamové oblasti pohybuji snad už více než půl století.

Jsem hrozné herní tele. Magic mi museli na Ostrakonu vysvětlovat 4 kluci 3 hodin a pořád mi to ještě nejde. :D V životě jsem nesložila Rubikovu kostku, a když jsem v Yogi zahlídla její upgrady, tak mě to navždy přešlo :D. Jediné, co dokážu zdolat je Ježek v kleci. Neskutečně si cením, když mají lidé se mnou trpělivost :D. Nevzdávám to a snažím se bojovat a přemýšlet a zkoumat neskutečně dlouho, pokud mě něco zaujme, a tak bych Vám ráda ukázala dvě vymoženosti, které mě neskutečně zaujaly.

1) 3D puzzle Crystal
--> Jsou to různě tvarované umělohmotné kousky netradičního puzzle, které zapadají do sebe. Nevýhodou mnohdy je, že jsou stejně barevné. Skládala jsem červenou růži označovanou jako nejlehčí a chtělo by to, abych ji měla doma, abych to doskládala :D
Moc se mi líbí design konečného výsledku. Některé hotové puzzle mají i svou funkčnost. Například prasátko, které může fungovat jako pokladnička (do toho jsem se prostě zamilovala) a také do Pandy, kterou jsem viděla ale až po několika měsících jako novinku na trhu.

sobota 27. dubna 2013

Odměna za praxi

Přežila jsem praxi a raději se k ní již nebudu víc vyjadřovat. Snad jen zmíním to, že jsem vyrazila opět nakupovat. A dopadlo to nad očekávání. Konec dubna a všude nečekaně tolik slev, toho se musí prostě využít. :)

1) Zelené "retro" šaty z Orsay (slevněné na 300Kč + ten den sleva na slevněné zboží ...awww ^^) - konečná cena 180 Kč :))



2) Slaměný klobouk (konečně !!!) - Gate - 149 Kč (ano, viděla jsem ho už na hodně lidech včetně nových fotek od Reiko, ale je úžasný ^^)


3) Panda ponožky - Gate - 24 Kč (koupila jsem si je hned po telefonátu s mým drahým Pandou, nemohla jsem odolat, navíc jsem všude možně v obchodech teĎ viděla, že pandy jdou do módy)

úterý 23. dubna 2013

Výstava: Cesta do fantazie

O této výstavě jen tak neuslyšíte, protože to není výstava nikoho slavného, ale já na ni půjdu, protože je to výstava mé kamarádky, malířky :) Na jejich obrázcích můžete nalézt stopy pohanských symbolů, ale především stopy její vlastní fantazie.

Sama tuto výstavu komentuje slovy: "Fantazie mi dala křídla, pojďte létat se mnou...."
A tak jste zvání, pokud máte v květnu cestu do Ostravy, do Čajovny Na Větrném kopci.
Každý obráz/ek je originál, nikdy nemaluje podle něčeho, vždy se ji sám utváří v hlavě. Některá její díla byla vytvořena speciálně pro tuto výstavu, a tak budou na prodej. U každého díla bude napsán krátký text (báseň), která vyjadřuje pocity a filozofii autorky při malbě daného díla.

S dovolením autorky, Vám ukážu několik jejich děl :)

Jen počkej zajíci 07

Za minulý týden má "zajíc" krapet skluz, protože jak jsem již někde psala.....absolutně nestíhám ! A to jsem si myslela, že budu mít nastávající (již tento) týden víc volna a houby s octem :-/

1) Minulý víkend se nesl v duchu vysokoškolské třídní akce. Plánuji o ni ještě napsat článek po tom, co mi dojdou zbývající fotky, které jsou nejdůležitější :) Avšak mohu Vám říct, že to bylo epické .... V životě jsem nezažila takovou kosu, kdy uvnitř bylo víc zima než venku, a několik z nás spalo po kupě, aby se zahřáli. Došli jsme k zjištění, že hra Alias byla nejspíše vynalezena pro lidi s titulem PhDr. a že pro podnapilé skoro bakaláře je dobrá maximálně tak hra Activity - Junior xD.
Tehdy prvně vysvitlo sluníčko po takřka 5 zimních měsících a já si hned ožehla nos. Taky to tak někdo máte, že první, co se Vám opálí je nos a pak vypadáte jako dement (jako já xD)?
2) Po velmi zdařilém víkendu jsem opět zas a znova nastoupila na praxi v jednom středisku pro mentálně postižené, kde jsem již minulý semestr dělala. Ale ! Byly to jen pátky, kdežto teď mám souvislou 2 týdenní praxi a už 3. den jsem myslela, že mě zavřou do cvokárny. Mentálně postižení jsou sice má oblíbená sociální skupina, ale s některými to je vážně těžké.
Aneb:

pátek 19. dubna 2013

Dear Sith - zbroják

Dneska jsme slavily narozky (opožděně) mé Dear Sith :)) Bohužel se na mě dopadl spánkový deficit z uběhlého týdny, běh v lolitě na podpatkách na bus a špatná strava. I když už sedím doma, pevně doufám, že v tuto chvíli si to holky v pizzérce ještě užívají...a nebo taky jinde :D.
Konečně jsme se zase po dlouhé době sešly všechny, tedy Dear Sith dorazila z Brna, a mohly jsme vše řádně prodiskutovat.

Opět se objednávala extra pálivá (a to jako fakt!) pizza Soptík (pizzy jsou v té restauraci pojmenované po pohádkových postavách). Akorát je škoda, že jsme se nedomluvily tentokrát na nějakém tématu :( jak máme zvykem....

Hádejte, co jsme asi mohly dát Dear Sith? xD
Je to otravné, ale všichni ji dávají něco ze StarWars. Stejně jako další kamarádka má ráda fialovou a dostala skoro všechno (až na jednu věc asi) fialové :D.

Dárek No. 1 - Tote bag s Hanem Solem

- Ano, již budeme na conech chodit obě s taškama s Hanem Solem...již nebudu originál :'(, ale jsem strašně ráda, že můj originál bude všem na očích xD


 Dárek No. 2 - klíčenka Totoro
- další handmade, kterou vyrobila na požadavek sestra od Jane :) 4x mi musela posílat fotku, jestli vyhovuje či ne, protože ho nezná :'( :D

čtvrtek 18. dubna 2013

Je tady léto :)

Kdo by to nečekal...ze zimy se stalo nečekaně léto, a tak jsme se domluvily s Ostravskými bloggerkami na focení. Bohužel jsem dorazila jen já a Veri, ale jsem moc ráda, že jsem ji poznala :) Tlamička mi z ní spadla až ve chvíli, kdy mi o sobě prozradila, že má doma glády a sem tam si vyrazí v rockovém :D vážně bych to do ní neřekla :D viz. její blog :))

Jaroletní outfit



Závislost na látkách

Miluji krásné věci, ty které si koupím již hotové, ale také ty, které si vyrobím nebo pro mě někdo vyrobí :))

S mou lolita kariérou jsem se stala závislou na sukních. Mám sice zatím více sukní ušitých někým jiným, ale doma se mi to hromadí látkami, které ještě nejsou zpracované. A stále přibývají další a další....inu pohleďte ! :)

1) Michael Miller - Night Fairies


Mám s ní v plánu velké věci, i když je dost malinká, takže moc objemná nebude....to bych musela vykrádat banky :D

2) Sweet hearts (na černé :))

středa 17. dubna 2013

Malování na tmavou

Vzpomínáte si, jak jsem v jednom článku psala o tom, že jsem si namalovala potisk na sukni a nadávala, že už nikdy na tmavou nekreslím? Hmm tak jsem se k tomu zase dokopala a to kvůli sukni od Katuky, abych k ní měla nějakou tašku.
Opět jsem si potvrdila, že na tmavý textil budu malovat jen s donucením....a ano právě jsou na cestě poštou další tmavé Tote bag :D:D ...jsem husa no :D

Aaaa tak tady je můj 3 hodinový výsledek, do kterého se počítá jen malování...o předchozí dvou denní výrobě šablony se raději moc nebudu zmiňovat. To je tak, když vám nejede tiskárna a nezbývá vám než plácnout papír na obrazovku noťasu a přemalovat, upravit, vystřihnout, překreslit na tvrdý, vystřihnout ...a tak :D

Rovněž jsem pochopila, kde se berou ty nehorázné ceny u slečen, které takové Tote bag i prodávají ...resp. u těch s více detailama...nedetailní jako jsou postavy etc. stále nechápu ;)

Tady máme tedy výsledek....a další přibude v sobotu :))


pondělí 15. dubna 2013

Zase jednou lolitou

aneb další shopping post. V poslední době proběhla hromada Closet cleaningů, a tak jsem toho využila a pořídila si pár věciček do sbírky. Také jsem zjistila, že mi Lolita zabírá už polovinu mé dost velké skříně a to mě mírně uvádí do rozpaků...o rozpacích mé mamky nemluvě :D

Začneme doplňkem :)

1) Klobouček od Haru
- Jsem s ním naprosto spokojená, ale ! čekala jsem klobouček :D Tenhle je za tu cenu fakt skvělý, nazdobený a větší než kloboučky bývají :))

(nojo hrozně nekvalitní fotka, ale jedině tady jde vidět celý)

2) Sukně od Katuky
- je krásně dlouhá, konečně nemám depresi, že jde vidět moc kvůli tomu, že jsem žirafa :D
3) Halenka od Maličké Doll
- zveřejnila strašně hodně věcí na Gothic bazaru a poprvé jsem si uvědomila, že členství v této skupině i využiju
- halenka je sice viskozová, ale konečně má kratší rukávy, vejdu se do ní a není lesklá ....každopádně je kratší takže na nošení pod sukně ;)

čtvrtek 11. dubna 2013

Jen počkej zající 06

Jistě jste si již všimli "nárazovosti" mých článků....aneb nejvíc jich je o víkendu :D

Jak jsem již psala, poněkud nestíhám...konečně jsem sice doodevzdala předposlední seminárku (poslední budu mít v zápočťáku), kterou jsem dopsala 5 minut před odevzdáním a prezentací :D, ale mimoto ještě doučuju angličtinu jednu středoškolačku (maturantku) a tento týden budu zabraná v lékařské angličtině pro jednu vysokoškolačku :-/ Nemohu si stěžovat, je to práce jako každá jiná, ale prostě nestíhám jindy než o víkendech psát články.

Kromě toho, že jsem si pořídila zápisníček, abych si psala poznámky, o tom co hodlám tady zveřejnit, se stalo ještě několik dalších věcí ....

1) Rozhodla jsem si, že si pořídím Miláčka (čtěte foťák). Ex-Miláček upadl do kómatu a nejspíš se už neprobere. Jeho energie už nevzroste a šedý zákal sice může z očíčka zmizet, ale nebudu do toho investovat. Raději si za cenu operace koupím nový. Ano, asi moc stát nebude, ale nechci žádný profesionální (na to mám kamarádku fotografku), jen chci, abyste se u mých fotek setkávali s větší kvalitou :).

2) Pomalu ale jistě se na mně začíná podepisovat škola. Čím víc se dovídám v Sociální patologii, tím víc už o některých jedincích nepřemýšlím jako o "totálně vypatlaných dementech", ale mám nutkání je pojmenovávat odborně. Za zmínku stojí ten fakt, že se moc hanlivě obyčejně nevyjadřuji, pokud to vážně nehraničí s normalitou.

3) Jsem chorá na záda :( nemohu již 2 týdny skoro nic dělat, pořádně se hýbat ....bolest přichází rychle a svírá celý hrudní koš. Lékař tvrdí, že mi nic není. Na rehabilitace se bojím zeptat (a to bych byla poprvé v životě PRO  ně !). Jeho způsob léčby spočívá v položení mne na břicho na vyvýšené lehátko a "skočení" po mém těle. Nechápu, proč mu ještě nesebrali licenci ....

4) Zítra jedeme se třídou z vysoké na chatu. Měla jsem sice být zvyklá ze střední, že měšťáci žijící v bytech mají jako chaty spíš chalupy, ale že má spolužačka vlastní chatu, která je luxusnější než můj rodinný dům, tak to mi vzalo vítr z plachet. Chalupa se však nachází v Jeseníkách, tzn. připočtěte si minimálně půl metru sněhu a víc, a tak nemohu dorazit na Lolita sraz do Ostravy :( (AnimeFest to jistí !! :)) Pokud budou fotky, tak některé ty slabší zde zveřejním.

5) Pomalu ale jistě se blíží můj 100. článek uveřejněný zde. Začla jsem psát koncem listopadu. Dříve jsem měla jiný blog, který byl spíše puberťácký a extrémně temný :D. Tento blog je jistý posun v mém životě a já jsem moc ráda, že má několik pravidelných čtenářů a dost nepravidelných.

Moc Vám děkuji, že MĚ čtete....ty moje slohovkové vykecávačky (jako je tato :D) a pevně doufám, že několik z Vás potkám na živo a nezprotivím se Vám či neutrpíte šok :D.


A nakonec...když se nudíte a Vaše mladší sestra (dnes 14. letá) kecá COOL hlouposti jako "láááááááájk" atd. Není nad to jí zavřít pusu svolením, že Vám může ukázat něco, co děsně "fičí" v její třídě a neříká se u toho "lááááájk". Thanx God !

No...no....no...

+ bonusový příspěvek rovněž od mé sestry, která si ráno zpívá ....
.....tak si to pak zpíváte taky celý den :-/// :D

Svět je jedna velká iluze

Poslední dobou mě zase "bere" moje umělecká (i kreativní) duše. Pokud zrovna nemaluju na textil, nenavrhuju sukně, nevyrábím tátovi podstavce pod parohy a spol., tak surfuju po internetu a koukám na pány Umělce :)

Dnes Vám přestavím dalšího pána, který se nechává sem tam také inspirovat Guiseppem Arcimboldem jako Carl Warner z článku Koloběh umění, ale z jiného pohledu :D

Jmenuje se Oleg Shuplyak a je to iluzionistický malíř z Ukrajiny. Původně tedy studoval architekturu, což se dle mého ukazuje i v jeho dílech, které mají dobrou kompozici. Převážně skládá osoby, předměty a přírodu do různých tváří, málokdy zachytíte na jeho obrazech optický klam, na kterém není znázorněná tvář...


....a nyní se pokochejte :)




úterý 9. dubna 2013

Návštěva z Thajska

Určitě znáte program Aiesec, a pokud ne, tak se jedná o vzdělávací program, kdy můžete vyjet na určitý počet měsíců do jiné země. Vše Vám je hrazeno - jídlo, ubytování, ale musíte si zaplatit dopravu. Takže já bych se s mými financemi moc daleko nedostala.

Na naši poměrně malou univerzitu přijelo letos několik lidí z Turecka a 1 Thajka. Navštívila nás v hodině angličtiny, řekla o sobě pár slov. Jmenuje se Apichaya, máme jí říkat "peach"= broskev, studuje v Bangkoku právničinu. Připravila nám tématickou hodinu o jídle, které se jí v Thajsku.

1) Měli by ste vědět, že pokud tam pojedete a budete chtít jako turisti jíst něco tradičního, tak vám nikdy nic tradičního nenaservírují. Turistům se vaří jiná jídla než ostatním.
2) Thajská kuchyně má nespočet surovin, které v ČR a v nadměrné většině ostatních zemí neseženete. Takže většina jídel, které si uděláte, budou chutnat opravdu jinak.
3) Nemohou žít bez rybích omáček, které jsou všude, strašně smrdí a většinou je při vaření cpou dovnitř ryb.
4) Chilli je přísada č. 1 - naše chilli není chilli. Nemají tam pstruhy a nikdo nejí lososy, protože jsou drazí.
5) Upřednostňují rybí maso nebo kuřecí, jakékoliv další druhy masa závisí na náboženství. Nejí vnitřnosti.
6) Dají na alternativní medicínů - než jít k doktorovi, tak se radši dva dny cpou jejich bylinkami, které přidávají do jídla

Tak a teď potěště své oko i chuťové buňky nad jídly, které uváděla....

1) Kao Yum - rýže se zeleninou, sezonními bylinkami a slanou omáčkou, jí se skoro každý den, líbí se jím jak je to pestré a sem tam se v ní vyskytují květiny (ano...jí i kytky)
2) Kang-som - obdoba indického jídla, velmi ostré, jedná se o krevetovou kari polévku

neděle 7. dubna 2013

Papírové vitráže

Vitráže = takové ty velké barevné okna nejčastěji v katedrálách (fakt dementní popis no :D) Byla a možná ještě jsou v módě jako potiska na oblečení. K čemuž jsem zatím nenašla chuť. Líbí se mi na sukních, ale né na legínách nebo jinde ...raději se na ně koukám, když jsou zasazeny v architektuře a nebo se ráda koukám na díla Erica Standleyho.

Eric Standley je profesorem umění a specializuje se na velké hromady(vrstvy) barevného papíru. Co s nimi dělá? Laserem do nich vyřezává unikátní "vitráže", které vypadají uchvatně, ale nejvíce obdivuji tu práci, kterou si s tím musí dát. Všechno nakreslit, navrstvit jednotlivě vyřezávat, aby byly prostorové.

No posuďte sami ....
1) Kulaté





2) "Obdelníkové"

sobota 6. dubna 2013

Duben by měl mít 60 dní

Mám pocit, že nejhorší semestry na vysoké škole jsou ty letní. Na jednu stranu je fajn, jak rychle utečou, ale na druhou ... proboha !!! NESTÍHÁM ! Díky bohu mi chybí už jen 2 seminárky, 2 týdny praxe a zkoušky. Říkám si, že to by tak hrozné být nemělo. Praxi jsem si vybrala sama a zkoušky přece nějak udělám...nojo, ale to by ta jedna nemusela být hned po AnimeFestu ! Mám pocit, že z toho "skončím v Opavě (psychiatrická léčebna)" ...né že bych tam stejně kousek od ní nestudovala :D

Z minulého měsíce jsem splnila několik cílů.
1) Docela jsem i spořila...bývá to horší :D a nebo jsem možná více pracovala...
2) Vymyslela jsem další originální kravinu
3) Zašla na výstavu
Zbytek se nekonal...v tomto počasí by člověk psa nevyhnal, natož sebe. Stále nemohu sehnat peněženku s velkým prostorem na karty :D o černé krátkorukávové halence nemluvě. A na své "JÁ" nemám čas.



Mám pocit, že stále více snižuju své (krátkodobé) cíle, ale jinak to snad ani nejde.
Jediným cílem pro tento měsíc je: PŘEŽÍT !
8.-12.4. - prezentace seminárek
12.-14.4. - třídní akce v Jeseníkách, krycí název - BOJ O PŘEŽITÍ
15.-26. 4. - PRAXE v domě pro mentálně postižené
19.4. - oslava narozenin Dear Sith
20.4. - Ostrava Otaku sraz-hodlá se sejít i pár začínajících lolit
27.4. - Před AFkový sraz v Ostravě

A jestli to tedy přežiju, tak se potkáme někteří na AnimeFestu :)

Nejen Star Wars lego

Poslední dobou fakt nějak nestíhám, a tak bohužel nechodím za žádnou kulturou :( Jediné, na co jsem byla ukecána mým Drahým, byla výstava od LEGO v obchodních domech, konkrétně ve Futurum v Ostravě.
Říkám si "starý dobrý" obchoďák, protože ve Fóru Nová Fukušima ty jejich výstavy nestojí za nic. Velká reklama a nakonec naleznete v nejvyšším patře na miniaturním prostoru odhadem 9 malých podstavců s krabičkama zápalek a několika málo žárovkami, které (s velkou námahou) můžu najít u nás doma ve sklepě.

A teď zpět k LEGU ve Futuru...Strašně se mi líbily zvířátka, hlavy slavných osobností a dokonce jsem našla i Star Wars postavy. K velkému zklamání však došlo, když byl R2-D2 otočen čelem k Yodovi vedle něj, který koukal jinam. Nešlo se s ním krásně vyfotit ...prostě nic :((( Ale Hercule Poirot mi mé zklamání vynahradil ♥

Co se týče Star Wars, zapomněla jsem se pochlubit dárkem od Tenshi v podobě handmade visačky Clone troopera :) Člověk by neřekl, kolik otaku je umělecky a (nejen) starwarsácky nadaných :).

pátek 5. dubna 2013

Jen počkej zajíci 05

Mám tři zprávy - 1 smutnou, 1 neutrální a 1 skvělou.... Co se stalo uplynulý týden?

1) Smutná
Koupila jsem si 3 tote bag tašky na pokreslení, ale byly ztraceny v přeplněném autobuse a nenalezeny. Ani by mě to tak neštvalo, kdybych za ně nedala takovou cenu - tady u nás je prostě všechno drahé.
Zjistila jsem, že je seženu levněji po netu s poštovným a budou stát dokonce méně, takže - AŤ ŽIJE NAKUPOVÁNÍ NA INTERNETU !! Nejraději bych na něm už nakupovala všechno, ale jsou věci, které tam nenajdu a které si musím vybrat/vyzkoušet osobně.

2) Neutrální
Pobavila mě webovka http://www.priznej.cz/informace , kde se studenti jednotlivých (vysokých) škol přiznávají k nejrůznějším blbostem :D Nejvíce mě teda baví na FB přiznání z brněnské MUNI .
Ochutnávka:

pondělí 1. dubna 2013

Čičíííííí

To je taky nápad ukazovat mi ty pěkné roztomilosti (a ještě k tomu kočkoidní) před AFkem, Práglem a Ostrakonem....člověk musí šetřit a najednou se to výří srazy a skvělými kousky, u kterých mě pořád dokola napadá MUST HAVE !

A tohle byla prostě láska na první pohled .....

.....ale těch 500 za ni fakt nedám :(

Knihoběžník

Nevím, zda jste o tomto projektu už něco slyšeli, ale ráda bych všechny knihomoly a hledače upozornila na Knihoběžníka. Skoro každý má rád hledání a překvapování. Knihoběžník je vytvořen na způsob geocatchingu, kdy hledáte podle GPS malé dárky. V tomto případě nemáte GPS souřadnice, ale malý popis na mapě, kde nalézt knihu.

Nejvíce je rozšířený na Slovensku, kde vznikl a nebo u větších měst v ČR. Se smutkem musím podotknout, že v Ostravě se nalézá jen několik aktivních Knihoběžníků, na druhou stranu, když vidím mapu (nejen) Evropy, tak je zajímavé, kde na dovolené můžete objevit knihobežnickou knihu.


Proč je název, jaký je? Všechno je v principu hry. Najdete knihu podle údajů, oznámíte na webu, že ji máte, přečtete si ji, napíšete její příběh na web a zase někam schováte a to také zapíšete. Pokud máte nějaké své knihy, které nečtete můžete je zařadit do knihoběžníka také (na adresu Vám příjdou přesné instrukce a nálepky na polepení knihoběžnických knih).

Pokud Vás to zaujalo jako mě, tak stačí kouknout na stránky http://www.knihobeznik.cz/, na kterých najdete všechno potřebné a třeba můžete zjistit, která kniha uběhla nejvíce kilometrů.