úterý 30. července 2013

Zprávy ze světa K.F.

Zařazuji novou "rubriku" do štítku Loužička slov. Jde o tlachání bez fotek. Prostě takové novinky ze světa a počasí (nálada :D).

Knihy:
Zdárně jsem přežila 50 odstínů šedi i temnoty a vrhla se na poslední díl 50 odstínů svobody. Doposud jsem netušila jestli je tak debilní spisovatelka nebo překladatelka. Slečna/paní/kdovíkdo překládal/a poslední díl, který je ke stažení v pdf (kniha ještě tuším nevyšla), je co týče gramatiky dost mimo. Špatné I/Y bych ještě brala, vynechávání písmenek taky, ale že používá slova z jihovýchodní moravy? tak to je krapet moc :D.

Dále jsem se vrhla na Kavárnu šílenců, kterou mám už dlouho v počítači. Hlavní hrdinka Anita Blakeová je hrdinkou i dalších knih od autorky. Takový post-apo S. Holmes v sukních. Kniha je plná upírů, zombií, lykantropů a dalších měňavců (překvapilo mě množství "dlaků" - ptákodlaci, prasodlaci, krysodlaci, drakodlaci, labuťodlaci atd.) Vypadá to zatím na docela zajímavou detektivku, a tak čekám, co se z toho časem vyvine.

pondělí 29. července 2013

2 bany na 1 conu aneb report z Ostrakonu

Sedím si tak v největším hicu na jižní Moravě ve vesničce Rakvice (cca 15 minut vlakem od Břeclavi směr Brno) a konečně jsem chytla internet od sousedů. Věřím, že většina z Vás je u vody, ale pro ty, kteří nesnáší vodu a horko jako já, mám článek o Ostrakonu, který se udál asi před 2 týdny.
Upozornění ! - Bude vážně dlouhý - hodně fotek, videí a slov :D
Začnu od konce, a to celkovým zhodnocením :D poté proberu jednotlivé dny a události.

pondělí 22. července 2013

Zob z Flapjacku

Ve středu jedu na 2 týdny na dovolenou a bez jídla výjde cca na 3500 Kč. Tak jsem chtěla krapet ušetřit a udělat nějaký zob na cestu.  Původně byly v plánu sušenky z minulého kuchtícího článku, ale pak jsem se rozhodla pro Něco jako Flapjack, který mě inspiroval na VotočVohoz.

Můj táta byl však nedočkavý, a tak jsem ho musela vyloupnout z plechu dřív a tím pádem moc nedrží tvar. Pár kostech a několik zrní okolo. Nicméně si tento zob dávám jako müsli a je vynikající.

Recept pod perexem:

neděle 21. července 2013

Jen počkej zajíci 14

Po několika měsících.....

1) Jsem tetouuuuuu !
Sice ne oficiální, protože můj jediný sourozenec je o 7 let mladší, ale i tak to platí. Moje kamarádka má chlapečka - Maxmiliána. A já se neskutečně těším, až budu mít fotku s miminkem :D.
Okolí si ze mě dělá srandu, že chudáka Maxíka (říkám mu Fík :D) zkazím svou praštěností :D, ale podle mě je to jenom plus!

(co mám koupeno pro Maxi Fíka)

K tomuto mě napadá takové menší hlubokomyslné zamyšlení, které již několik měsíců mám. V mém okolí (říkejme tomu Prajzská) se objevilo několikanásobně těhotenství. Je to jako MOR, který postihuje holky od 18 (i když nejmladší má 14 - četli jste určitě v novinách "porodila na školním výletě") do 24. A aby toho nebylo málo - polovina se ještě vdá. A tak si říkám, jestli nejsem trochu mimo.....mám plány do budoucna s tím, že mé vlastní dítě se tam nikdy neobjevuje natož nějaká svatba ! Možná....ale jen možná společně bydlení a 100 kč měsíčně na zvířátko v zoo nebo dítě v Africe. 

2) Poslední dobou se mi zdají dost cáklé sny

pátek 19. července 2013

Nákupy se sestrou

Právě jsem se konečně probrala po Ostrakonu, a tak mám čas zdokumentovat, jak dopadly naše před-Ostrakonové nákupy se ségrou (report o něm bude v průběhu následujícího týdne). Sestra je o 7 let mladší, a tak je ráda, když ji sem tam vytáhnu do víru velkoměsta do nákupních center.

Navíc jsem den předem zpozorovala na blogu Amy, že je v Claire's sleva - 3 výrobky pod 130Kč za 130 Kč, a tak jsme prostě nemohly odolat a vyprázdnit peněženku (v mém případě i kartu).


Jelikož byl omezený výběr, tak jsem nevěděla, co si vybrat a dopadlo to takto. :D Žárovka i svítí (modře), ale mě se to nelíbí, tak ji nikdy zapínat nebudu. Mouse naušničky jsou jedna velká recese a nejvíc se mi stejně libí sweet unicorn ♥
Další obchod, ze kterého je moje mladší sestra "odvařená" je Gate (no a kdo taky z něj odvařený není, že?)

neděle 14. července 2013

Svobodník a lípa

Včerejšek byl moc pěkný den. Z rána to vypadalo na hrozné počasí, a tak jsem si vzala hrubé štrample (punčochy) a vyrazila do víru emisí. Jen na chvíli jsem se setkala s mým žraločkem Mel, ale byla jsem moc ráda a to nejen za to, že mi vypůjčila spodničky, ale i za ni samotnou...navíc měla úžasný kabátek *slint*.

Po x přestupech jsem konečně dorazila do místa bydliště mého Drahého a cestou k němu domů se kochala lípami. Miluji aleje, hlavně na podzim, ale ještě víc, když tak kráááásně voní.
 (skoro mě přejelo auto :D)

středa 10. července 2013

Kvůli sukni mrtvá

Ano, je to tak....jsem skoro mrtvá. Maminka mě málem kvůli mé náročnosti zabila. Zejména kvůli mým volánům na sukně. Tyto volány jsou vůbec poněkud vražedné. Skoro zabily i mou peněženku. Díky bohu, že jsem nemusela kupovat i látky, ty už mám na svém osobním skladě asi půl roku (a určitě jste je už viděly zpracované několika lolita švadlenami v ČR). Tak nezbývá nic jiného, než se pokochat nad tím, jak to dopadlo, jelikož teď bude následovat asi dost dlouhá pauza než budu mít další sukni :D.

1)"Staroanglická" sukně

Zatím je chudáček opuštěný bez mašličky, ale snad se to brzy napraví.

2) Sukně se srdíčky

pondělí 8. července 2013

Love is all you need

Pro takové věci jako Vám teď "ukážu" já, mají blogy své FB stránky. Já tomu mému FB stránku zakládat nehodlám, a tak čas od času sem jen tak nasdílím video, které se mi nějakým způsobem líbí. No a taky ho zařadím do nějakého štítku.
Dnes spadá pod "Špetku umění", protože tento 20 minutový snímek dostal už 19 ocenění na filmových festivalech, a to je co říct.
Jde o krátkometrážní film, který ukazuje jaký coming-out by měl heterosexuál ve světě, kde jsou homosexuálové většinou. Užijte si to.


Jen počkej zajíci 13

Týden uběhl jako voda a mě se možná zase po měsících daří psát Zajíce každý týden :D (jen to nezakřiknout... pššššš)

1) Prázdninové předsevzetí
Dala jsem si takové malé předsevzetí a to, že se budu snažit víc sportovat. V zimě jsem poctivě obden cvičila, ale s přicházejícím teplem přišla i lenost :D. Jenže už mám prázdniny víc jak měsíc a zatím jsem byla jen 2x běhat, 1x bruslit a kolo se nepočítá, protože na něm jsem věčně.
Někdy v průběhu srpna si chci udělat 2 denní výlet na kole po Polsku se spaním pod širákem, tak snad na to někoho ukecám.

Představuji si to nějak takto...

.... ale nejspíš dopadnu jako přerostlá housenka ve spacáku někde v příkopu :D

2) Rozhovor v Deníku a pozvání na oběd

neděle 7. července 2013

Lolita upgrade

Zase jsem se rozhodla nějak pokročit, resp. něco udělat pro (moji verzi možná děsnou možná ne) lolita šatník. Rozpracované (rozšité) jsou momentálně 2 sukně. A jednu jsem se rozhodla prodat (s druhou váhám :D) >>>zde<<< .

Každopádně jsem konečně pokročila o level nahoru tedy k bloomerskám. Pořád ještě uvažuji, že si na ně nakreslím vlastní print, ale času dost ....

A tady jsou ... za cenu cca 75 Kč. Tím chci říct, že pokud jste dámy aspoň trochu zručné, tak si je ušijte samy. Je to přece jen výhodné pro vaši peněženku. Navíc bych dodala, že pro můj větší zadek (obvod více než 1 m) stačila látka 0,5x1,50 m :).

Kromě bloomersek do mého šatníku přibyl i háčkovaný límeček, který mi věnovala maminka.

čtvrtek 4. července 2013

Taška s Mačičkou

Tak už tedy dorazily další věci z ebay :D A konečně mám taky tašku s kočičkouuuuuu ^^, ale o tom až později.

1) Šifonová blůzka s mašličkami
- Je černo krémová, lehce průsvitná a pěkně chladí ^^ Bohužel mi došla jiná velikost, a tak ji nejspíš pustím do víru světa VV.
Dražila jsem si ji, a tak na ni nemám odkaz. Ale vyšla mě asi na 120 Kč. Tzn. že pokud byste měly zájem tak za 80 bez poštovného je vaše. Hodí se spíš pro velikost S :)


2) Kostí punčochy

Cestou necestou

Copak jsem potkala a stihla vyfotit....
 (poněkud starší fotka, jelikož prostřední ruku už někdo utrhl)

pondělí 1. července 2013