sobota 31. srpna 2013

Čoko-banánová roláda a čokoládové cupcakes

Zdravím, tak jsem se dnes, po procitnutí včerejší narozeninové party v Alenkovském stylu (report a dárky ukážu později :D), rozhodla, že udělám krátký článek s recepty na občerstvení, na které byl velmi pozitivní ohlas :)

Čokoládová roláda s pudinkovo-banánovou náplní
 Na korpus:
4 vejce - oddělené bílky a žloutky
1 čajová lžička citronové šťávy (lze i Citronka)
1/2 hrnku cukru
60 másla rozpuštěného
1/2 hrnku hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva
1/4 kakaa nebo kakaového prášku
špetka soli

Náplň:
400 ml mléka
1 vanilkový pudink
20g změklého másla
1 rozmačkaný banán

Postup:

čtvrtek 29. srpna 2013

Srpnový piknik

Vzhledem k tomu, že zítra bude očekávaná oslava narozenin v Alenkovském stylu a přípravy vrcholí, mám neskutečně přeplněnou hlavinku nejen výrobou dekorací a připravování her. Takže jsem se jaksi zapomněla s Vámi poděli o "report" z posledního letošního otaku pikniku. :)

Piknik se uskutečnil 10. 8. 2013 (ano, ano ..před 19 dny ! jsem to ale hlava děravá). A sraz byl klasicky u komunistického památníku v Sadech.

 Opět nám nevyšlo počasí, jak jsme chtěli. Bylo zamračeno a mokro po neskutečné bouřce a krupobití z předchozího dne. Nejsme z cukru. Deky jsme podložili pláštěnkami, všemi možnými sáčky a celtou.
A mohlo se začít jíst a konverzovat !
Postupně docházeli další.

středa 28. srpna 2013

Zprávy ze světa K.F.

Knihy
Přečtené pouze dvě, a to - Sexuální chování v ČR (Weiss) a Křesťanství a homosexualita: Pokusy o integraci (Putna). (Jo, hrozné knížky na blog lolity, ale bakalářka je bakalářka :)) Nicméně musím říct, že pan Putna je vážně mistr ve svém oboru a jsem ráda, že nakonec svou profesuru před Klausem jakžtakž obhájil. Ale taky se moc asi nedivím Klausovi, o kterém je dokonce v této knize zmínka. Na druhou strany máme tady mít svobodu slova a (teď už ex-)prezident by se toho měl nejvíce držet. Každopádně jak teď vidím, co dělá jeho nástupce....škoda veškerých slov. :)

Jako "novinka" vyšla kniha o Minori Asai (shironuri umělkyni). Knížku asi mít nebudu, vzhledem k jazyku vydání, ale aspoň jí stalkuju facebook .

Filmy
Konečně jsem se dodívala na Annu Kareninu. Začla jsem 2. den na Ostrakonu a skončila včera 27.8. :D. Je fakt, že se mi to zpracování líbilo. Nevadilo mi přecházení z exteriérů (pokud se tomu tak dá říkat) do interiéru divadla. Doslova mě to nadchlo, příběh samotný už ne vzhledem k tomu, že ho mám přečtený, ale ve filmu nebylo nic navíc a naopak co bylo méně nijak neuškodilo.
Dalším filmem je anime film Porco Rosso  od studia Ghibli.

pondělí 26. srpna 2013

Zelený drak

Zelený drak je název obchůdku s čaji, kávou a kořením v Třebíči. Ovšem funguje i jako eshop. Zabloudila jsem na něj náhodou. Zaujalo mě několik BIO čajů a tak jsem se rozmýšlela, zda nakoupit na dálku nebo ne. (Ráda totiž vybírám sypané čaje zejména po vůni.)

Mé rozhodování bylo utnuto ve chvíli, kdy jsem na jejich stránkách objevila skulinku. Pokud dáte LIKE na jejich FB stránky a napíšete jim o tom e-mail: Datum LIKE, jméno na FB a svou adresu, tak Vám pošlou náhodný vzorek sypaného čaje.

Vyzkoušela jsem a shodou okolností mi dnes dorazil BIO čajík. Konkrétně tedy: Granátova zahrada BIO - zelený čaj

neděle 25. srpna 2013

Jen počkej zajíci 17

Jak se týden točil nejen kolem krupobití a přívalových dešťů, ale i kolem mě.

1) Byla jsem nakupovat !
Hm...to není novinka, toho jste si mohli už všimnout :D Ale! Zhřešila jsem. Začalo to jedním nevinným kafem v Ikei a skončilo to jejich verzí Créme Brulée, který mi plně nahradil cukr a mlíko do kávy, které jsem si nedala. Samotné Créme Brulée pak byl prostě jinak udělaný pudink s mírně připečeným karamelem. Fakt mi chyběla ta pravá francouzská krustička. Slečna Austen si naopak dala do kávy všechno, co našla a její čokoládová pěna byla pěkně nepřeslazená.


2) Navštívila jsem své univerzitní město

pátek 23. srpna 2013

Přání

Říkala jsem si, že všechny možné "meme" budu psát, až mi dojdou myšlenky a fantazie, co tady zveřejňovat. Ale docela dost mě zaujalo meme "co by kdybych...", které jsem našla na nějakém blogu. Nehodlám odpovídat na všechny otázky, jen na 1, která mě zaujala, a tou je:

Co by kdybych....si mohla splnit přání týkající se knih?

1) Chtěla bych být na plese v Pýše a předsudku a zatančit si s panem Darcym.
2) Sekundovat Herculu Poirotovi.
3) Nahradit hlavní ženskou postavu Eve v komiksu V jako Vendeta :D.
4) Navštívit Příčnou ulici.
5) Pohladit si Malého bílého koníčka.
6) Zachránit návod na létající kolo ukrytý v ježkovi v kleci.
7) Vyřešit pár záhad z knih Arnošta Vašíčka.
8) Já chci beránka.....
9) Bydlet v Bullerbynu.

A jak jste na tom Vy, mí drazí čtenáři?


čtvrtek 22. srpna 2013

Shopping made my week

Sluníčko nám odešlo a já mám každé ráno problém vstát. Následující dva týdny jsou pro mě velmi stresové a ač jsem se tento stres snažila vyřešit kreativitou nakonec pomohly nákupy. Šťastná vyhlašuji nešťastný bankrot (a to musím ještě splatit poslední objednávku).

Letní slevy už nastupují a ačkoliv jsem viděla velké výprodeje v Gate, New Yorker etc. nakonec jsem si vybrala jinde :)

Letní šaty z C&A za 150 Kč. :)

Halenka s bavlněnou krajkou z Orsay, zlevněná na 170 Kč (ale díky poukazu k narozeninám, pro mě jen za 50Kč).

neděle 18. srpna 2013

Project Bokkaku s korunkou na hlavě

Project Bokkaku je jedna mladá vícestranně talentovaná slečna. S jejími výrobky jsem se setkala poprvé v květnu na AnimeFestu. Zaujaly mě především vzhledem a technikou, a tak jsem si musela domů dovézt aspoň jeden z nich.
Tehdy šlo  o "vílí" čelenku, o které jsem již psala.


Ale zaujala mě i korunka z korálků, připevněná na čelence. Nikdy jsem nijak korunkový tip nebyla, ale Alenkovská narozeninová party, která se šmahem blíží, mě "donutila" objednat si korunku právě u této slečny. Napsala jsem si pouze o barvy, zbytek je čistě její vlastní fantazie.
A že se to povedlo !

sobota 17. srpna 2013

Zprávy ze světa K.F.

Nepokročila jsem v knihách ani filmech ani ničem extra kulturním. Naopak mě velmi chytla kreativní nálada, a tak hledám inspiraci ve světě internetu. Pokud vše vyjde tak, jak má ...možná zkusím i nějaký ten prodej :) a udělám další přednášku na nějaký japanofilní con (opět :D).

Moje inspirace....

1) Kawaii Factory
Odkaz ZDE :)
Jedná se tedy o obchůdek se sweet/decora věcmi. Momentálně na oficiální stránkách, viz. odkaz, probíhá giveaway s decora obalem na Founa.
Převážná část těch blbůstek a doplňků jsou sladkosti atd. a někdy mám fakt problém rozeznat, jestli je to poživatelné či ne. Jako u těchto muffinkových králíčků.
Ještě bych doplnila, že velkou výhodou tohoto obchůdku je možnost sezonních LUCKYPACKů :)

2) Blog slečny Noor
Edible Rainbows je blog jedné britské muslimské lolity. Sleduju ho už nějaký čas. Poprvé jsem na ni narazila na http://fyeahnerdylolitas.tumblr.com//, kde jsem ji objevila pod tagem STAR WARS.

pátek 16. srpna 2013

Co navštívit v Praze 2

Týden se chýlí ke konci a já se rozhodla splnit slib. Další článek se zajímavým místem v Praze je tady ! :)

Muzeum Karla Zemana
Nachází se na Malé straně kousek pod Karlovým mostem.
Mnohým tento název nic neřekne, ale po bližším prozkoumání snad i ti nejzatvrzelejší zjistí, o koho se jedná.
Muzeum je věnováno dílům režiséra Karla Zemana, který např. stvořil film Cesta do pravěku, a navíc je INTERAKTIVNÍ. Doslova si v něm můžete vyhrát.

Proč jsem se ho rozhodla navštívit?
Na první pohled mě zaujala černobílá fotografie z jednoho jeho filmu. K. Zeman byl českým průkopníkem v animované kinematografii a efektech v ní použitých. Pokud si neumíte pod tímto nic představit, jednoduchým přirovnáním je film Hugo a jeho velký objev, ve kterém jste mohli vidět obdobnou animaci a také ruční kolorování (prostě vybarvování jednotlivých snímků ručně).

Filmy K. Zemana jsou převážně sci-fi a na motivy děl Julesa Vernea. Verne napsal své představy na papír a K. Zeman je zhmotnil.

Jako např.

středa 14. srpna 2013

Knižní dny

Na základní škole asi v 7. třídě jsem se dozvěděla, že existuje Mezinárodní den dětské knihy. Spadá pod datum 2. dubna a hlavním důvodem je narození H. CH. Andersena (dánského pohádkáře). Stejně tak jsem se za nějaký čas dozvěděla o Světovém dni knihy a autorského práva, který spadá na 23. duben a také má toto datum své vysvětlení. Dne 23. dubna zemřelo/narodilo se mnoho známých spisovatelů, jako je: W. Shakespeare, Miguele de Cervantes y Saavedra, Inca Garcila de la Vega, V. Nabokov atd.


V oba dny probíhají takřka po celém světě různé akce, které pořádají nakladatelství, knihovny atd.

(Zá)Nově se 31. srpna "slaví" na Slovensku a v Česku Den nepřečtených knih. 

neděle 11. srpna 2013

Sladké cestování

Zase jsem prozkoumávala etsy.com a rozplývala se nad vším možným. Kamarád tomu odborně říká, že "teplám" :D. Ať dělám, co dělám...rozhodně přidávám několik věcí na svůj wishlist.

Bit of Sugar


Jen počkej zajíci 16

Krátký přehled posledních ne 1, ale 2 týdnů....

1) Mám nový přírůstek do "rodiny"
Moje dvě poličky nad postelí jsou okupovány všemi možnými i nemožnými vzpomínkami a drobnostmi, které mám ráda. Po dlouhé době jsem se zase nechala podrobit nějakou VLNOU a navštívila jsem McDonald za účelem sehnat Mimoně. Mého Vyvoleného však nikde neměli...až v Praze ! Bohužel za 60 Kč, takže jsem se spolu s ním i najedla.
Od dob mého posledního HappyMealu doba nějak pokročila...je v něm více možností, tedy ZDRAVÝCH možností a krabice jde celá rozložit a vyhrát si s ní.

Menší ukázka....


A konečně TADY je On !

pátek 9. srpna 2013

Co navštívit v Praze 1

Jak jsem již psala, tento týden jsem navštívila matičku 100věžatou. Asi po 2-3 letech šlo vážně o návštěvu s tím, že omrknu nějakou tu výstavu/památku atd. Po jisté době snad každého (ne jen ty, kteří tam bydlí) začnou nudit klasické památky jako Orloj, Hrad, Karlův most a dále, takže byla tentokrát Praha pojata krapet netradičně. Opět jsme nestihli, co jsme chtěli, ale hodláme to jet do roka dokoukat.

A tak pomalu po jednotlivých článcích vyšlu do světa Křehké Figurky několik tipů na různá místa nejen v Praze. K tomuto účelu zakládám nový štítek Každé místo má svůj příběh, ve kterém se s Vámi hodlám dělit o zajímavá místa, která navštívím.

Muzeum alchymistů a mágů
Nalézá se na Malé Straně u Nerudovy ulice (na Hrad jdete nahoře doprava, k muzeu doleva).
Muzeum se nachází ve dvoře a skládá se ze 3 částí:
1) Vinárna a kavárna

Narozeninová GIVEAWAY

Moje předpověď se vyplnila. Blog narozeniny nemá, ale budu je mít já, a tak bych je ráda oslavila s Vámi, mými Drahými čtenáři, kteří louskáte mé slohovky a zatím jste neutekli.


čtvrtek 8. srpna 2013

Zprávy ze světa K.F.

I Křehká Figurka je jen obyčejná holka, a tak sem tam jsou některé zprávy pohoršující a některé ne. :)

Knihy
Ač momentálně ležím v zákonech a testových úkolech do autoškoly, někdy si najdu chvíli na opravdovou knihu. Konečně jsme se dostala k Seznamu pana Rosenbluma aneb soubor dobře míněných rad pro každého, kdo se chce stát Angličanem. Tato kniha mi s obrovským nadhledem lehce připomíná Vítězný oblouk - u obou jsou hlavními postavami uprchlíci, kteří se snaží zapadnout do "nového" města, rozdíl je v době, kdy u Seznamu se děj odehrává již po 2. světové válce.

Knihy se štítkem "Anglie", "Francie" mě vůbec svým způsobem poslední dobou zajímají. Ráda bych si přečetla Tak pravil hlemýžď a Obnažená Paříž.

Filmy
Na nádraží v Praze jsem objevila výprodej DVD za 10 Kč. A tak jsem vyhmátla posledních pár mincí a zakoupila svou oblíbenou Cestu do fantazie a 1000x doporučovaný film 3-Iron(pokud jste ho ještě neviděli, tak není jiná volba než sehnat - uloz.to- a podívat se !)

středa 7. srpna 2013

Japa Shop a Korea Mart

Tak jsme v pondělí s Drahým navštívili matičku Stověžatou a mám pocit, že víc než plánované muzea jsme oběhali obchody. Povinností bylo navštívit Japashop, který byl fajn asi jen tím nádobím za 58 Kč (Made in China). Jídlo bylo veskrze předražené a nikdo se nebál vystavovat u prošlé jídlo. Pocky prošlé půl roku (28.2.2013) jen za 15 Kč a nikde kolem žádné neprošlé Pocky. tzn. velké zklamání, i když kdoví jaká by byla ta cena !

Nakoukla jsem i do Lolita butiku (takový malý kamrlík), který nenabízel žádné Lolita sukně nebo šaty. Většina věcí bylo VK a punkově laděných. Halenek se pár objevit dalo - v černé verzi. Ale nejvíc mě uchvátily mini kloboučky, bohužel za 1200 Kč/kus.

Co jsme si nakonec zakoupili:
1) daifuku - světle růžové + posypané sezamem - obojí s Anko pastou (kterou neumím nikde sehnat :'()

neděle 4. srpna 2013

Zatraceně dlouhý fotošůt Z dovolené

1. den
 Ostrava - Přerov


Přerov - Otrokovice - Zlín-Malenovice-Otrokovice-Napajedla

a jejich pěkná továrna Fatra, kterou zdobí kytičky :) moc pěkné vyznání/vyzvání/pozvání na hlavní cestě v Napajedlá/í/ech (fakt netuším, jak se to skloňuje :D)
 nafukovací lodí po řece !

pátek 2. srpna 2013

Nejen narozeninová party

Tak jsem se včera spolu s dalšími 2 otaku dohodla, že si uděláme společnou narozeninovou party s několika dalšími nejen otaku přáteli. A aby toho nebylo dost, bude na téma ! Alenka v říši Divů - jak (ne)překvapivé. :D Bude to piknik v Komenského sadech v Ostravě a očekáváme hromadu uší, klobouků, karetních vzorů či hotových cosplayů.
Uchvátilo mě to tak, že od rána hledám nějaké vymoženosti, které by bylo dobré přichystat. A tak jsem se několik z nich rozhodla zveřejnit pro Vaši motivaci.
:)


čtvrtek 1. srpna 2013

Jen počkej zajíci 15

Minulý týden byl velmi....ehm plodný :D

1) Pohlednice
Vždycky jsem je sbírala. Většinou nepopsané. Vozili mi je kamarádi z různých cest do dalekých zemí, ale i z výstav, které se pořádaly v ČR - Tutanchamon a spol. Na nějakou dobu jsem sbírání omezila až jsem si tak minulý týden řekla, že bych zkusila postcrossing, registrovala jsem se na postcrossing.com a bylo to !
Poslala jsem svůj první pohled, 2 mám rozepsané a také jsem už jeden dostala. Z Irska ♥. Slečna byla natolik milá, že kromě toho, že mi popsala krajinu z pohledu, tak se zmínila i o festivalu Kuriozit pořádaném v Dublinu se specifikem ohledně Scifi, protože mám na profilu, že Scifi mám ráda. :3

Má otázka zní: Posíláte taky? Uvažujete o tom nebo to zahazujete?

2) Sushi