neděle 24. listopadu 2013

Mystery giveaway

Před nějakým časem (asi 13 dny) měl tento blog své 1. narozeniny. Uvažovala jsem o nějakém narozeninovém dárku pro mé čtenáře, ale nikam jsem se nedopídila. Až dnes ! Mě na velmi múzáckém místě (ne není to záchod) - ve vaně napadl jeden nápad.

Přesně za měsíc jsou Vánoce, a tak spojíme narozeniny s Vánoci. Mám pro Vás Mystery Giveaway!
A v čem to spočívá?
Jako vždy musíte splnit několik podmínek a poté, co budete vylosováni, získáte dárek, o kterém nebudete vědět, co přesně je uvnitř. Tedy budete to vědět, ale nebudete znát přesné detaily - jako např. vzhled.
Podmínky jsou:

pondělí 18. listopadu 2013

Jen počkej zajíci 20

Zajíc je zpět a s ním i informace o mém "nabitém" týdnu.

1) Aklimatizace proběhla
Jsem zaklimatizovaná a přizpůsobená na "české" prostředí. Už umím složit větu o více souvětích a vypustit ji před lidmi nahlas, aniž bych ji měla předem napsanou.  Starý život je zpět a já jsem za něj ráda, bohužel mi stále něco chybí, ale to se snad časem napraví.

2) Auto mi PANE určitě neříká.
Stále umím ovládat auto, za měsíc jsem to nezapomněla. Stále nemám řidičák, za měsíc na mě můj komisař nezapomněl....na Ostravu nemám slov ve více ohledech, ale v tomto nejvíc. Pomalu, ale jistě krachuji kvůli blbému parkování!
Dostalo mě, když mi před jízdama pouštěli na Magistrátu reklamy "Nemyslíš, zaplatíš". Fakt to člověka povzbudí.
3) Dělám, že píšu bakalářku

sobota 16. listopadu 2013

Pařba desetiletí

aneb jak bylo na Akiconu 2013 :D. POZOR!!! - Opravdu dlouhé a detailní.

Před Akiconem
Jak jinak než, že jsem nestíhala s balením a s přednáškou :D. Ve čtvrtek večer jsem dopsala, vytiskla papíry, došila poslední kousky k mému outfitu a nacpala do kufru tolik věcí, že doslova praskal ve švech (a to není nijak malinký).

Pátek
Musela jsem ráno na rehabilitace, ujel mi autobus, málem jsem nestihla RegioJet do Prahy, ale nakonec se zadařilo. Sedla jsem si do kupé, kde byl nějaký kluk se ségrou (starší), která měla dítě a do toho tam po tom klukovi lezla jeho přítelkyně. (Málem mu snědla nejen hlavu!)
Využila jsem jídla v RJ a dala jsem si jablkový koláč a 2x kafe Latté :). Zbytek osazenstva se tam doslova přecpalo. Vykoupili, co se dalo, pořád si slečna Ohryzávačka stěžovala na jídlo...a pak ten kluk vypil 5 piv (Svijany) a řádně to z něho táhlo.
Díky bohu si přisedla i další slečna, která trpěla jako já, o to víc, že seděla naproti a viděla zepředu ožužlávající se pár. Ten vystoupil v Pardubicích a zbytek cesty jsme vedly už jen příjemný rozhovor.

V Praze jsem byla v 14:30 (hodinové spoždění), nakoupila jsem si jídlo v Bille, abych neumřela hlady, zaposlouchala se 45 minut do hraní na klavír na nádraží a vyrazila pro několik surovin do Korea Martu.
Před KC Zahradou jsem byla v 16:30 a stála jsem "u vrátek". Fronta byla neskutečně dlouhá a ani to nebyla fronta. Konec tedy jo, ale vepředu se to kumulovalo.
Čekání ve frontě mi svou přítomností pomáhala zvládnout Rein a také přinesla informaci, že TAM ještě nikoho nepustili.
V momentě, kdy teda pustili a já se dostala ke dveřím, dostala jsem spěšné info, že jako PŘEDNÁŠEJÍCÍ mám jít tam a tam. Dostala jsem zelenou visačku. (Něco jako ORG :D). Ale věci jsem si do Zázemí dát nemohla. Aspoň jsem využila výtah a dorazila do Malého sálu už po okraj zaplněného, o tom jak jsem se prodírala s kufrem skrze chodby, kde si někdo z obou stran rozložil deky a spacáky, raději nemluvím. (A to jsem na sobě neměla Lolitu, ale civil!)
Po ubytování se hned za dveřmi s upozorněním, že na mě budou všichni padat. Jsem pobrala základní věci a šla hledat někoho známého. Známých tam bylo opravdu hodně!

Tento den jsem navštívila pouze přednášku od Myry a Alfréda - Jak se svléci v cosplayi a neurazit. (Viděla jsem sice kousek přednášky Yaoi očima akademiků od Angie, ale kromě velmi vychytaných obrázků "přistižených" hlavních filmových postav, jsem si udělala rozdíl mezi návštěvníky Akiconu a AF. -> Na AF u každého i mírně obdobně laděného obrázku vydávaly slečny orgasmické hrdelní zvuky, a zde se spíše objevilo "buuuuuuu".)Byla skvělá. Dobře udělaná, Alfréd si dal hledáním obrázku na stránkách Cosplaysdeviant určitě po nocích záležet. Bylo to připravené a zároveň improvizované. Ti dva spolu prostě ladí!

Vzhledem k mému spánkovému deficitu jsem po pokecu v šatně běžela v 22:30 spát. V malém sále se ještě hojně kecalo, ale byla jsem tak unavená, že jsem usla. Probuzení nastalo kolem 1 ráno, kdy se stále ještě svítilo, hodně lidí spalo a malá skupinka tam vykecávala. Záchranou byl Masuk, který (ačkoliv už o tom ani neví) zhasnul! Ozvalo se protestování od kecací skupinky, tak jsem to nevydržela a řekla jim svoje! A byl klid....a spalo se :).

Sobota

pátek 15. listopadu 2013

Zprávy ze světa K.F.

Smůla se mi lepí na paty, ale sem tam přichází nějaká kompenzace :))

1) A vítězem s nejlepším nickem se stávááááááááá....bubny prosím.... PewDiePie. Je to přezdívka švédského komentátora převážně hororových videoher. Má kanál na youtube a docela velký počet odběratelů (mě taky :D). Kde jaká ženská s kosmetickým vlogem se může jít zahrabat
Když si zadáte jeho přezdívku na google-obrázky vyskočí na Vás hejno nejen fotek.
Co víc dodat? Je to prostě seveřan!

2) Virtuální svět Jane Austen
Když jsme u těch her, znáte takové ty stránky (celosvětové), kde někdo představí svůj nápad na projekt/hru a sbírá peníze, aby mohla vyjít? Jednu takovou stránku Vám ukážu.
Nazývá se Kickstarter a objevila jsem na ni čirou náhodou, díky kamarádům z Polska, online MMORPG Svět Jane Austen. Vypadá to velmi dobře a má to už jen několik dní do konce. A tak i já přispívám svým "zbytečným" dolarem. Pokud se Vám tento nápad líbí, přispějte také.
3) Všude samá čokoláda!

středa 13. listopadu 2013

Nejen zimní lolita ve Stoklasovi

Gratuluju všem, kteří mají ve své blízkosti prodejnu nejen bižutérie Stoklasa. A držím palce ostatním, aby se třeba dohodli s někým dalším a něco si od nich objednali (pokud bydlíte daleko) - množstevní slevy jsou super.

Už pomalu nedělám nic jiného než chození do Stoklasy a výtvarných potřeb. To jsou v poslední době má 2 nejoblíbenější obchody! :) Původně tedy kvůli mému malému umění, ale teď i kvůli mému....hm... koníčku?  lolitě :).

Jsou tam k sehnání opravdu skvělé kousky pro lolity (nejen) na zimu. A několik Vám jich teď ukážu.

1) Chlupatý límec
Pěkný, chlupatý, podšitý, ve všech možných barvách a s mašlí. Kontrolovala jsem kvalitu a komparovala ho s podobným dostupným v GATE a tento je prostě lepší.
LINK

2) Návleky na ruce

čtvrtek 7. listopadu 2013

Fascinátory a nové kousky do šatníku

Tak jsem udělala menší pokrok od čelenek s květinami a mini kloboučků ve vlasech.
Byla jsem krapet kreativní a chtěla jsem vyzkoušet něco nového.
Samozřejmě to napoprvé nedopadlo nejlépe, ale i tak hodlám 2 mé nové "fascinátory" využívat, dokud neudělám lepší verzi.

1) Tricorn mini hat
Našla jsem si na netu návod na Mini pirátský klobouček + střih, který je dobře nakreslený. Bohužel jsem neměla tavnou pistoli, takže jsem jako náhražku využila Chemopren (tím lepím, co se dá :D) a zjistila jsem, proč by se mezi vrstvy měla dávat nějaká ozdoba :D
Nicméně výsledek je zde:
2) Navy ship fascinator

pondělí 4. listopadu 2013

Zprávy ze světa K.F.

Do čeho investovat peníze, které nemám? Dnes na téma: Doplňky a móda.


Měsíční přísun KAWAII
Ne že bych všeho, co je KAWAII už neměla dost, ale vážně mě láká aspoň jednou zkusit http://kawaiimonthly.com/ . Což je tedy měsíční balíček několika kawaii věciček. Koukala jsem na recenzi minulého balíčku a věci v něm nebyly zas tak špatné.
Možná se vyplatí investovat pár dolarů (konkr. 18,99) a udělat si radost, navíc s poštovným ZDARMA !
Pupa Zakka
Při projíždění Extra výhod, které mi můj O2 operátor nabízí, jsem narazila na 30% slevu na tašky Pupa Zakka. Překvapivě jsou vážně roztomilé už jen od pohledu. Nepřekvapivě mě ta cena málem zabila :D.
Navíc mám dojem, že jsem pár verzí viděla na ebay za o dost nižší cenu (řádově asi o 200-400 Kč). A tak si říkám, kupuje to vůbec někdo?

neděle 3. listopadu 2013

První brand

Ještě když jsem byla v Polsku, napsala mi mamka na skype, že mi došel balík. Díky sledovacímu číslu jsem hned věděla, co v něm je, a tak jsem se těšila až ho doma otevřu. A čekalo mě překvapení.....
Ale nejprve to vezmeme od začátku.

10.9.2013
Jsem napsala Lady Sloth, že uvažuji o koupi jedné z jejich sukní.
11.9.2013
LS mi odpověděla.
13.9.2013
Dostala jsem informaci o tom, že prodejní album není aktualizované a byly mi na můj (barevně typologický) požadavek zaslány látky, které jsou volné.
Také mi byly podány všechny informace, co se týče ceny, které je univerzální pro všechny velikosti, a také náležitosti objednávky - LS má pro ni svůj vlastní formulář.
15.9.2013
Odeslala jsem svou objednávku na Normal Waist navy gobelin skirt.
16.9.2013
Předem jsem zaplatila za sukni, kterou jsem si objednala. A z druhé strany mi byla přislíbená možnost, že mi bude doručena, ještě než odjedu do Polska.
4.10.2013
Psala jsem dotaz, kdy mi bude sukně doručena. A obratem mi bylo odepsáno, že to bohužel nestihli v datu před mým dojezdem, takže ji pošlou v době, kdy dorazím do ČR zpět.
31.10.2013
Sukně dorazila!
1.11.2013
Rozbaluju balík a co nevidím......!

pátek 1. listopadu 2013

Never say goodbye

Sedím si na posteli v pokoji č. 404B a mžourám do neznáma. Rekapitulují se mi myšlenky, ale stále myslím na jediné: NECHCI ODJET!

Balím poslední kusy oblečení, kosmetiky atd. do kufrů a jdu odlepovat plakáty, obrázky a kalendář, ve kterém jsou zaznamenané všechny události, zážitky, strasti i radosti.

Padá první slza a za ní hned další. Nechci z tohohle života odjet a opustit lidi, kteří mi přirostli k srdci.
Od našich chlapců (spolubydlících Turků) počínaje, přes naši bláznivou Aniu až po všechny zaměstnance univerzity, se kterými jsme za ten měsíc přišly do styku.