čtvrtek 17. dubna 2014

Knihy bez DPH

Už je to nějaký pátek, co chodím kolem velkého billboardu v podchodu nádraží na/z vlak/u. Tento billboard mi oznamuje, že 23. dubna 2014 je den Knihy bez DPH.

Oficiálně tento den ustanovilo UNESCO jako Světový den knihy a autorských práv. Český den Knihy bez DPH je tedy pouze určitou kampaní, které se účastní řada známých knihkupců a vydavatelství.
Kromě jiného je také bude konat spousta akcí ve školách, knihovnách a dalších institucích za podpory různých spisovatelů a masmédií.V tento den budou knih k dostání o 15% levněji.
Která knihkupectví se akce zúčastní, můžete nalézt >>zde<< na oficiálních stránkách Knihy bez DPH.

Jmenovitě mezi ty nejznámější patří:
KANZELSBERGER
KNIHCENTRUM.CZ
Knihkupectví Academia
Neoluxor
Kosmas
.....atd. + sleva 15% platí i na e-shopu Kosmas a Martinus.cz!

Mezi nejznámější nakladatelé a distributory knih patří:
Albatros
Egmont ČR
Sociologické nakladatelství (SLON)
Lingea
Mladá fronta
Fragment
Vyšehrad
.... atd.

Víte o této kampani? Hodláte si jít v tento den koupit nějaké knihy? Jaký máte názor na takovou akci?


2 komentáře:

  1. O kampani vím a naprosto ji podporuju! Jen je mi líto, že ji jako student patrně příliš nepoznám, protože tak nějak tuším, že sleva na ISIC (10%) s touhle akcí určitě nepůjde kombinovat a pro mě tak půjde o téměř normální den, protože pětiprocentní rozdíl v cenách knih asi příliš nepoznám, fňuk :D Spolubydly si ale hodlají udělat hýřící den, tož doufám, že takových lidí bude více a pošle to zákonodárcům pořádnou zprávu...

    OdpovědětVymazat
  2. Neměla jsem ani tušení, nikde jsem to nezahlédla :O Pokud ale bude mít nějaké knihkupectví nějakou lákavou knihu, jdu na ni. :)

    OdpovědětVymazat