sobota 30. srpna 2014

(Po)prázdninové knižní zpovídání

Rozhodla jsem se půl na půl vyplnit pár čtenářům, kteří odpověděli na otázky v GA, přání ohledně tohoto blogu. Ve skrze TAGy nečtete, ale třeba byste na ně přistoupili. Taky psalo pár lidí o knihách. Slibuju, že žádný jiný než knižní TAG nezveřejním :).


1. Čteš o prázdninách více nebo méně než přes rok?
2. Když si vybavíš prázdniny, jakou knihu si s nimi spojíš?
3. Kolik si schopná/ný vzít knih na dovolenou?
4. Čteš o prázdninách nějakou povinnou četbu?
5. Preferuješ klasické knihy nebo e-knihy?
6. Jakou knihu by jsi ráda viděla zfilmovanou?
7. Kdyby jsi měla možnost prožít den s nějakou knižní postavou, která by to byla?
8. Které místo z knih bys ráda navštívila?

pátek 29. srpna 2014

Stařecká Giveaway

Nejprve jsem si říkala, že počkám s nějakou tou giveaway až budu mít 66 odběratelů, protože č. 6 mám ráda a když jsou dvě vedle sebe tak je to ještě hezčí *_* (ehm...tři vedle sebe jsou naopak hodně zajímavé :D). Ale pak jsem usoudila, že vzhledem k blížícímu se konci prázdnin nebo dovolených, taky k mému dalšímu dvojitému číslu a vůbec nějaké prapodivně dobré náladě, uspořádám nějakou GA už teď.

Tématem této GA je: Stařecký podzim
Co můžete "vyhrát"?

středa 27. srpna 2014

Natsucon 2014

V neděli ráno jsem si říkala: "O čem já asi ten report budu psát, když jsem celou dobu buď seděla za stánkem nebo kecala s lidmi?" Načež se mi dostalo odpovědi od Ely: "O jídle." Hmmm.... :D

Pátek
Na Natsu jsem jela velkou černou tramvají se žlutým pruhem, protože jsem vychytala jízdu za 99 Kč. Narovinu....už tím nikdy nejedu. Nepohodlné, malé a fungovaly dva záchody. Do samotné OA Svatoslavova jsme dorazili docela OK, až na to, že nám tramvaj nezastavila na Radnici, smůlka a trochu (dost) kopec.
V řadě čekajících na vstupní odbavení došlo k prvnímu a nejspíš i poslednímu komunikačnímu šumu. Zeptala jsem se, jestli můžu všechny předběhnout, když mám stánek a bylo mi řečeno "ne", někdo jiný o 5 minut později však řekl "ano", a tak jsem "profičela" s mega těžkým kufrem až do 1. patra, kde jsem si měla vybalit.

Pozn. V sobotu mi několik účastníků u stánku řeklo, že doposud nevěděli, že v 1. patře jsou taky nějaké stánky a mysleli, že jen v přízemí.

Po vybalení po mně cosi růžovovlasého a vysokého skočilo, hle Ely. Hned prošla do friendzone a vypůjčila mi knihu Made in Japan.
Většinu pátku jsem kecala s lidmi, kteří se u mě zastavili. S kamarády, kteří mě přišli vystřídat, abych mohla na záchod. A večer s yakuzáky a Veve (a jejíma holkama a přihlížejícím budoucím Manželem).

Noc byla klidná a fakt mě potěšilo, že v naší třídě 4.C leželi lidé na kraji, uprostřed se dalo pohybovat a vůbec nás tam nebylo přelidněno.

Sobota
Všichni mě strašili, jak je kafe z Maid kavárny málo kávové, ale se svým instantňákem jsem byla více než spokojená. Troufám si říct, že mi zachránil život. Stejně jako borůvkový muffin, který mi Ely věnovala na snídani.
Opět jsem vybalila stánek a opět kecala s hodně lidmi. A pak! Se nade mnou Ely slitovala podruhé a donesla mi ochutnávku taiyaki ze stánku Japonské domácí cukrárny.

--> Ochutnala jsem i daifuku, dango a další. Musím říct, že to bylo opravdu dobré. Knedlíčky měly správnou konzistenci, nebylo to přeslazené, jako když si je koupím v Japa shopu, akorát anko "pasta" nebyla dostatečně měkká.

sobota 16. srpna 2014

Fantasy swap

Za poslední dva týdny jsem uskutečnila dvě výměny balíčku - swapy.
1) Food swap, o němž si můžete přečíst >zde<.

2) Fantasy swap
Tento swap byl dohodnut přes VV, kde se mi ozvala slečna (a ne jedna), že by chtěla se mnou jít do takto tématického swapu. Vybrala jsem si samozřejmě hned první slečnu, aby to nebylo nějaké upřednostňování.
Navíc jsem postupem času při psaní zjistila, že je taky takový potterhead jako já, a že sdílíme zájem o Jp, knižní sběratelskou vášeň a rovněž sdílíme oblíbené fantasy postavy.

Dohodly jsme se, že balíček bude obsahovat:
1 knihu, která může být koupená v antikvariátu/Levných knihách/na burze
1 doplněk (může být handmade)
sladkost
Bonus

Cena nebyla stanovená, prostě jsme se dohodly, že to bude malinký swap a levný. (To jsem ještě nevěděla, co mi od slečny přijde :D).

Poslala jsem:
Dostala jsem:

pátek 8. srpna 2014

Fast foods - hot tip

Jen tak pro zajímavost, kdo má ráda Sanrio nebo Ben10, tak momentálně jsou u McDonalds k sehnání digitální hodinky se známými charaktery.
(Za mě vyhrává Chococat ♥.)

A také v BurgerKingu jsou postavičky Pucca.

Zprávy ze světa K.F.

Konečně jsem se dostala ke kratičkému (jako fakt) sepsání bloggerů, které nově stalkuju. Možná Vás také zaujmou a budeme je stalkovat "spolu".

1) Manželský pár z minulého století
Jejich blog se jmenuje velmi výstižně http://lostin1950.blogspot.cz/ . Jak již nadpisek tvrdí, jde o manželský pár, který žije svým vintage lifestyle ve Francii. Uvádí, že i vybavení jejich domu se pohybuje v jejich oblíbených 40.-50. letech. Jedinou vymoženost, kterou mají z moderní doby, je Internet (a foťák), aby se mohli o svůj život/zážitky dělit i s ostatními lidmi.


Tento pár je pro mě důkaz, že lze žít v době, do jaké jsme se chtěli narodit. A také jsou pro mne velkou módní inspirací. Zejména, co se doplňků týče.

2) Japonské sladkosti