úterý 28. října 2014

Projekt: Řekni to knihou

Znáte stránku, kde probíhají swapy na všechny možná i nemožná témata, http://www.swaplace.com/?
Momentálně jsem se na ní rozhodla uspořádat malý soukromý projekt ŘEKNI TO KNIHOU!

neděle 26. října 2014

Edgar Allan Poe - Nevermore

Ahoj, milé čtenářky (možná nějací čtenáři),
řekla bych, že jsem začla docela z vesela, a mám k tomu důvod. :D
Konečně jsem dokončila svou další lolita sukni.
Sukně byla ušita a nošena již na letošním Ostrakonu - někdy v červenci. Mluvila jsem o jejím vzhledu už někdy v únoru a dnes tj. 26. října je konečně hotová!

Nezaostřeně vypadá takto:

Zaostřené fotky můžete najít pod perexem:

pátek 17. října 2014

TVMovieDepot.com - review

Opožděně jsem si k narozeninám (dobrá výmluva, protože do Vánoc daleko) jsem si nadělila nového plyšáka, který potěšil mé nerd heart ♥.

Už od loňského Koprconu pro něj mé srdce prahlo. Rok čekání a sledování, jak se postupně vyprodává na různých stránkách, které NEPOSÍLAJÍ do ČR. A když, tak za nehoráznou cenu (50 dolarů).

Objeven byl nedávno na stránkách http://tvmoviedepot.com/ , které jsou sesterskou stránkou dalších stránek jako http://www.superheroden.com/ a http://www.wearyourbeer.com/ . (Poslední zmíněné už není pro nerdy tak lákavé.) Nicméně jelikož se jedná o sesterské stránky NEJSPÍŠ budou mít stejné vlastnosti ohledně odeslání a doručení balíku.


středa 15. října 2014

Ostravský MAniFest 2014

Se zpožděním po 2 týdnech a něco málo navíc, jsem se dokopala k sepsání bodového reportu ohledně conu zvaného Ostravský MAniFest. Normálně bych asi report o "chlastconu" nepsala, ale po letech se událo pár pro mě historických událostí, které se tam zase tak často nedějou. :D

sobota 4. října 2014

Nepřirozený svět

Na základě krátké úvahy o bujonech a komentáře od Aiko jsem se rozhodla sepsat další breptací článek.

Tentokrát to bude o pohled nazpátek a mírné komparaci nynějšího světa. A taky o kuchyni a možná i něčem dalším.


čtvrtek 2. října 2014

Tématicky swap - oblíbená země

Už se pomalu prokousám k tomu, napsat něco o víkendové akci s názvem Ostravský MAniFest. Ještě předtím Vám ale ukážu jeden ze swap "projektů", které mám momentálně rozjeté. Tedy tento je již dokončen...po měsíci!

Se slečnou M. jsme se "potkaly" na VotočVohoz, kde jsme se domluvily na tématickém swapu s nejoblíbenější zemí. Nejoblíbenější zemí M. je Francie, kterou mám ráda také, ale podmínka swapu byla, že nesmíme mít nejoblíbenější stejnou. Takže jsem jí napsal, že mám ráda Dánsko. (Popřípadě, kdyby neuměla nic sehnat, tak obecně něco severského, anglického či polského může zaslat také.)Proč Dánsko? A ne třeba Japonsko....
Většinou na to odpovídám tím, že je tam nejlepší ekonomika. :D Ale, popravdě nemám jeden důvod, proč zbožňovat Dánsko...je jich víc a naprosto obyčejných, že mi často lidé říkají, proč bych se tam chtěla přestěhovat a radši neseděla doma na zadku.
Dánsko má skvělou umístění, úžasnou architekturu, mentalitu tak někde mezi středem a severem a také mají pro nás neznámou víru. V Dánsku se narodil Andersen, Tycho de Brahe a Lars von Trier. Jistou pohádkovou náladu kromě Andersena udržuje i fakt, že Dánsko je království.  Na druhou stranu je tam i velký počet alkoholiků (až 1/3 populace) a skeptici kdysi předpovídali, že by bylo první evropskou islámskou zemí, což se může stát, ale zatím jsou prvními městy Londýn a Paříž :).

A zpět ke swapu....
Nakonec jsme se dohodly, že odešleme za 2 týdny a v balíčku se bude nacházet: doplněk, kniha, kosmetika, jídlo + bonus. Jako Bonus si M. vyžádala různé deníčky (ujíždí na zápisníčcích) a já jsem naopak chtěla nějakou plechovou krabici s hezkými motivy.