středa 31. prosince 2014

Má první Challenge

Na vinted.cz se stále diskutuje o nějakých cvičících výzvách, 3. prosince jsem se od kamarádčina fousku dozvěděla o Instagram prosincové výzvě a vůbec kolem mě probíhá spousta výzev....Ovšem nejevím nijak zájem. 
Nemám ráda, když mi někdo "přikazuje", co mám dělat. "Tenhle den udělej tolik takových cviků, vyfoť si knír, apod...". Nyní ale nejspíš udělám výjimku, a to jen proto, že mým soupeřem bude můj Drahý, rovněž knihomol :D. (Poslední večery trávíme jako staří manželé :D...každý se svou knihou, zachumlaní v naší posteli s panem Méďou a androgynním Kotětem uprostřed.)

Možná mě ještě na této výzvě baví fakt, že může má fantazie pracovat na plné obrátky a vybrat si různé knihy. 

Např. "a book with magic" - pro každou osobu znamená "kouzlo" něco jiného, stejně tak jako romance apod.

Jedinou mou obavou je fakt, že to nebude roční výzva, ale pouze několika měsíční :D. Možná pokud se rozhoupu a pokud by byl zájem, tak Vám sem tam napíšu, které body jsem splnila, jakou knihou je zaplácla a proč :)

Jdete do toho s náma?

úterý 30. prosince 2014

Likér z ledových kaštanů a pečený čaj

Letos jsem nestíhala cukroví, ale za to jsem si udělala radost jinak. Poprvé jsem zkoušela udělat domácí likér, aniž bych chytla salmonelu, a také mě inspiroval knižní swap s Blankou k upečení si svého vlastního čaje. Nejen mě, ale i přátelům mé homemade pokusy chutnaly, a tak se s Vámi podělím o své recepty. :)

Likér z ledových kaštanů

0,5 l rumu
300 ml šlehačky ke šlehání
2 řady hořké čokolády
3 tyčinky Ledových kaštanů
1 plechovka Salka

Do hrnce nalijeme šlehačku a rozlámeme do ní čokoládu a tyčinky Ledových kaštanů na malé kousky. Povaříme a po rozpuštění čokolády a promísení se šlehačkou, odstavíme z plotny a necháme vychladnout. Po vychladnutí přilijeme rum a salko.

Z tohoto množství surovin jsem měla 1 litr a cca 1,5 dcl likéru. 1,5 dcl jsem si rozhodla za odměnu dát a bylo to docela dost silné :D ale hlavně...dobré :3.

Pečený čaj

pondělí 29. prosince 2014

Uplynulé knižní swapy

Za poslední měsíc mé blogové neexistence jsem se více věnovala ostatním svým zájmům. Jak jsem již psala, jedním z nich je http://www.swaplace.com/, a to už jen kvůli tomu, že ráda obdarovávám lidi a taky jsem tak trochu zvědavá, co mi mohou darovat lidé, kteří mě znají jen "po síti".

První knižní swap byl můj nápad. Jmenoval se Pro knihomola/ku  a měli jsme si v něm poslat knihu, záložku a něco pro příjemné čtení. Cena se pohybovala na 200 Kč.

Ozvala se mi na něj Gudrun. Po několika mailech mi přišel domů balík. A když píšu balík, tak tím fakt myslím BALÍK!

Hleďte (nejen na můj domácí úbor :D):
 Balík mi sahal do půli lýtek, a tak jsem byla opravdu zvědavá, co v něm je.
Po otevření......jsem křičela. Hodně. Radostí!

středa 24. prosince 2014

Merry Sithmas, dear readers

You better watch out,
you better not cry,
you better not call on Yoda's Jedi,
the Empire is coming to town.

We have a Death Star,
we tested it twice,
tracking down rebels and ending their lives,
the Empire is coming to town.

We see you when your training,
we know you use the force,
we kno about your sister
and we think it's kind of gross.

Blah!

You better watch out,
you better not cry,
you better not call on Yoda's Jedi,
the Empire is coming to town.


pondělí 22. prosince 2014

Nekonveční vánoční jarmark

Po více než měsíci jsem ZPĚT. Děkuji Vám, že jste mě ještě neopustili. Důvodů, proč jsem nepsala bylo více..hlavní byl fakt, že jsem nestíhala svůj život, a tak se budu snažit Vám to teď vynahradit a zpětně napostovat články, které mám rozepsané v počítači (Akicon, Koprcon, knihy, nákupy, swapy, apod.)

Dnes se ale budu věnovat události, která se konala včera - neděle 21.12.2014 - v Cooltouru v Ostravě a já se jí mileráda zúčastnila.

Už více než měsíc dopředu se na FB události objevovaly ochutnávky výtvarníků/designérů, kteří zde budou mít stánek, a tak můj první kup byl takřka promyšlen....