čtvrtek 26. února 2015

Letní semestr

Poslední dva týdny prolistovávám blogy a vidím, že napsat článek na začátek dalšího školního pololetí je takřka nutnost! (joke)

K následujícím několika řádkům mě vedl hlavně fakt, že sem tam se potřebuji vypovídat a taky si popovídat (tak snad mě obdaříte nějakým komentářem :)).

Tento týden mi začal letní semestr. A já se docela těším. Školu mám ráda, jinak bych asi nestudovala magistra, i když si moje obvodní doktorka myslí,  že za veškeré mé nemoci může škola a podobně stresové prostředí jako u všech lidí. Ne že bych byla nemocná nějak často. Tak max. 4x za rok a to jen 2x jdu k obvodní, která mi na úvod položí vždy stejnou otázku: "Není to psychické?"
Tentokrát jsem s mou chřipečkou nešla a poctivě skuhrala týden - nevím z čeho, nejspíše po omrzlinách z Geek srazu v Brně :D.
Na začátek semestru jsem si udělala radost při hodinovém čekání na vlak a až budu skuhrat příště, vím na 100% z čeho to mám :).

Nebudu mluvit o tom, kolik mám předmětů. Letos stojí většina za houby a u minimálně dvou budu ráda, že prolezu. (U jednoho zvlášť vzhledem k tomu, kolik druháků to opakuje.) U dnešního povídání bych se chtěla zaměřit na jeden předmět, který jsem si povinně vyvolila - Psychosociální výcvik.

čtvrtek 19. února 2015

Obálkový fail a jiné

Znáte to....kupujete si knihy, většinou maniaci jako já si je kupují nejlépe ve stejném vydání...Ať už je o knihy jednoho autora nebo série.

Na některých jde znát odlišnosti už na první pohled - případ obálky. A na některých to poznáte až když je strčíte do knihovny/naskládáte do komínku a uvidíte hřbet!

Hřbety jsou pro mě asi menší zlo... viz. Agathy Christie z Knižního klubu.
Narážím zejména na "tučnou" Agathu u knihy Nemesis, a také na název knihy Hodiny, který je jako jediný uprostřed hřbetu.

To je něco pro perfekcionisty! :D

A teď k většímu zlu....obálky.

úterý 10. února 2015

Geek lolita sraz v Brně - report z mého dne

V sobotu 7.2. jsem se vypravila na můj historicky první brněnský sraz, který pořádala ostravská lolita :D.

Vyjížděla jsem opravdu brzo ráno, ačkoli cesta do Brna trvá vlakem z Ostravy něco málo přes 2 hodiny. Nevyjížděla jsem tedy z Ostravy, ale z Háje ve Slezsku, kde jsem byla vyložena rodiči. V Ostravě jsem pak měla ještě hodinu času, a tak jsem si zašla pro něco k snědku do pekárenské budky pod Svinovskými mosty. V oné budce jsem byla přemluvena ke koupi 3 sojových rohlíků místo dvou, s tím že dostanu slevu za jeden. Den začal tak nějak ne podle plánu a já věděla, že bude jiný než ostatní.

Před odjezdem vlaku mne stihli potěšit hned dva muži najednou. Jedním z nich byl řidič auta a druhý vlakový průvodčí, oběma se můj Sherlock outfit líbil a culili se u té poklony od ucha k uchu.


Cítila jsem se jako opravdová dáma, i přesto že jsem měla spodničku v tašce a ponožky v kapse.
I přes přeplněné nádraží byl vlak nakonec poloprázdný (Brno asi není tak dobrá destinace jako Praha), což mělo své nemačkací výhody.


Hlavní nevýhodou ovšem bylo, že v Chropyni vlak srazil auto. Takže stojíme na místě ve vlaku 20 minut, poté nám průvodčí oznámí, že na přejezdu se bouralo a že dispečer shání autobusy. Autobusy přijedou za dalších 10 minut. Celý vlak se do nich nastěhuje, sedí v nich 10 minut a poté opět přijdou průvodčí a řeknou, že koleje už jsou volné, tak jedeme dál. (Požární cvičení hadr.)

sobota 7. února 2015

Geekshirts.cz - review

-SPONZOROVÁNO Z VLASTNÍ KAPSY-

Na http://www.geekshirts.cz/ měli do minulého pátku akci - triko za 190 Kč. (Teď je tam tuším jiná akce - triko zdarma = 2+1, 3+2, 5+5).
Jelikož si i moje sestra a její kamarádky(, jež některé jsou "geek" věcmi naprosto neposkvrněné *logika*) něco objednávaly, tak jsem se rozhodla obohatit svůj šatník o další tričko.

Kromě mnou vybraného mne zaujaly i tyto motivy:


Balíček byl objednán v pátek a dorazil v úterý - tomu se říká rychlost. A co, mi to dorazilo?

pátek 6. února 2015

Opožděná novoroční statistika

Aneb už druhý rok si píšu a Vy to druhý rok čtete....(někdy bohužel, někdy bohudík...za jakékoliv reakce jsem prostě vždycky ráda :)).

Jaký byl rok 2014 na tomto blogu?

čtvrtek 5. února 2015

Porcelain Doll - Lucky Pack

Minulý týden mě napadlo si zkusit objednat Lucky pack z obchůdku Porcelain Doll. Učinila jsem tak 30. ledna a dnes 5. února mi balíček dorazil poštou (samozřejmě doporučeně) domů. :)

úterý 3. února 2015

Craft/Tvoření + craft swap

Před měsícem jsem se rozhodla vyhlásit swap na téma Vyrob si sám. (Paradoxně jsem poté zahlédla další swapy s tímto názvem, ale asi někdo nepochopil, že "vyrob si sám" je "příkaz", protože dané autorky swapů chtěly vyměnit již hotové vlastnoruční výrobky.)

Na swap se mi ozvala Danfika, napsaly jsme si pár zpráv, shodly se, že zvedneme cenu na 300-350 Kč, a včera mi přišel balíček od ní. Bylo to jedno velké překvápko...