neděle 26. dubna 2015

Den knihy 2015 - oslavy

V dubnu je již po několikáté od kauzy ´'DPH na knihy' pořádán Den knihy, kdy má většina knihkupectví DPH slevu na knihách v kamenné prodejně. (Nicméně objednání na netu a zdarma vyzvednutí na prodejně, Vám tuto slevu dává po celý rok.)Co jsem stihla hodinu před půlnocí zahlédnout bylo ještě to, že Knihcentrum.cz mělo i zdarma poštovné na svém e-shopu, tudíž netřeba vyzvedávat na výdejním místě. Toho bych zrovna využila, ale samé lepší knížky byly z Knižního bazaru fuč.

Nicméně, já jsem k jedné knížce stejně přišla.
Dříve jsem Vám psala, že po swapu s Gudrun, jsme se domluvily, že budeme "sending-book friend", a tak jsme si na Den knihy poslaly balíček. :)

Co mi dorazilo od Gudrun?

úterý 21. dubna 2015

Fazolový nanuk

Jelikož zrovna chystám swap s jednou asijskou slečnou studující v ČR a její požadavky jsou na asijské  potraviny, tak jsem se konečně rozhoupala nakouknout do "nově" (již delší dobu v řádcích měsíců) ale rozhodně první a jediné prodejně Korejských potravin v Ostravě!

 Nacházejí se tedy kousek od zastávky Nová radnice směr Přívoz po levé straně. Vchází se tam po schodech skrze dveře, nad kterými je napsáno "Zubní ordinace"...na oněch dveřích je vylepená i otevírací doba, která je slušná, ačkoli bych ocenila i soboty/neděle.

Nu a jak to tam tedy vypadá?

úterý 14. dubna 2015

Rande s Banánem

V pátek 10. dubna, jsme se konečně vydaly s Johankou (po třech týdnech odkládání) na výstavu Andyho Warhola do Opavy, mého studentského města.

(v odrazu můžete vypozorovat násilně se přitulující Johanku :D)

Zpětně ani nevím, jestli se jí líbil můj "výklad" zajímavostí o místech, kolem kterých jsem šly. :D Bylo to poněkud netradiční ehm... a to jsme nešly  ani kolem Pavouka! (což je takový vykřičený dům s ne moc pěknými staršími ženami vykonávajícími nejstarší práci na světě..)

Kromě výkladu jsme zašly i do jednoho esoterického krámku, kde kupuju čaje English Tea Shop, které si Johi také na zkoušku koupila a svěřila se, že miluje vůni pepermintu :3. (Po výstavě jsme šly pak ještě na oběd a do mého výtvarného ráje Optys :3 ...ale zpět k výstavě..)


sobota 4. dubna 2015

Slasti smrti Starconu

Původně jsem chtěla napsat článek o mém víkendu dříve, ale přemohla mě "rýmička" a další věci, takže se k tomu, jak jsem trávila víkend v Praze dostávám až teď. (Upozornění: V článku se nachází opravdu moc moc moc fotek :D)

Pátek 27. března 2015
Vstávala jsem ve 4 ráno, protože mi RJ jel z Ostravy v 6:30 a já si byla pro kufr a několik věcí u našich, kteří bydlí mimo město.
Uvažovala jsem, že si pospím, nakonec jsem si v RJ dala 2 kafe, takže se moc spánku nedostavilo. Nutno podotknout, že onen den neměli míchátka, což je "ultralogické", když vám dají ještě cukr...náhradní řešení bylo značně nehygienické.
 Aneb jak jsem si vypůjčila tužku od mého kamaráda (léty ošahanou z Ikey)..
V Praze jsme byli po 10, Starcon začínal v 18:00 ...supr čas ne? Tak co jiného dělat než se projít?