neděle 31. května 2015

Na výlet do Olomouce

16. května jsem se v dopoledních hodinách vypravila vlakem do Olomouce za mou drahou Aniou (, kterou jsem poznala před rokem a půl na mé studijní stáži v Polsku).

Ona měla v Brně už dozkouškováno, já jsem teprve začínala (a stále pokračuju), a tak jsme se rozhodly uklidnit se a udělat si pěkný den.

Ten pěkný den byl ovšem fakt přecpaný tím, kam všude chceme jít :D. Ale jak to stihnout? Tramvají? Nakonec jsme se rozhodly jít pěšky. Naše první krůčky zamířily do náhodou objeveného obchůdku,
 který mě zaujal svou výlohou na první pohled. :3 Kdo by odolal tak roztomilým čajíkům?
Nakonec jsem si tam zakoupila 4 různé sáčky (5 Kč/ks) Basiluru na zkoušku a už teď vím, že Exotic fruit od Basiluru si koupím ve velkém. :)

Po chvíli jsme zahnuly doleva a došly k Arcidiecéznímu muzeu.

pátek 29. května 2015

Jak jsem si (ne)užila Animefest 2015

Já vím, že už je to skoro 4 týdny mimo, ale tak v zájmu zkouškového se k postnutí dostávám až teď. A taky v rámci prokrastinace slibuji, že do 3 dnů zveřejním i něco ze Slavconu. :D

Na AF jsem jela stánkovat do Craft Alley. Podle toho vypadaly i moje zavazadla.
Odjížděli jsme "hromadně" v pátek chvilku po 10. A jak jsem se krásně nervla na ČD, když jsem se dozvěděla, že zrovna když jsem objednávala skupinovku (protože nově od 6 a více lidí musíte zaslat ČD oficiální žádost o přesný počet lidí ve skupině 3 dny předem), tak měli výpadek systému. :-/
Tak ještě, že mám INkartu a tak či tak jsem jela levněji než zbytek.

Po vystoupení z vlaku jsme se šinuli hned na přeplněnou tramvaj, to tahání kufrů, cesta a vůbec mě úplně vyšťavila a ...nevypadala jsem nejlíp. Což mi připomíná, moc se za to omlouvám, jelikož jsem v tramvaji byla několikrát poznána. Díky díky, že mě čtete a moc moc se omlouvám, že se nelíčím a mám velkou pusu :D.

Po tom, co jsem ale dorazila na výstaviště, úspěšně prošla spodním vchodem, potlachala s Astrakem, našla svůj stůl a vůbec se se všemi přivítala, jsem se převlíkla do Vader loli sukně a vzala mé nové Vader triko a zbytek pátku seděla a seděla.


čtvrtek 14. května 2015

Swap korejská kosmetika

(Než se dostanu k sepsání článku z AF, který stejně nic moc asi nikomu neřekne :D, tak Vám povím, co jsem dělala poslední měsíc.)

Věc se má tak, že stále swapuju (, jak jinak). Momentálně mám stále rozjetý onen Harry Potter swap, protože slečna na veterině nestíhá se zkouškama (nebo to alespoň říká). Už mě napadlo, že jí prostě ten balík jenom pošlu a je mi fuk, jestli něco dorazí zpátky. Pak je taky Geek swap, který pořád s Ket odkládáme :D Já nestíhala kvůli AF, ona říká, že ji chybí poslední věc. Nu ale tu znám aspoň osobně, tak jsem klidná. A nakonec tu byl měsíc trvající swap se Stellou, která je z Malajsie a studuje v H.-K. lékařskou fakultu.

Swap byl v tématu, ona pošle korejskou/asijskou kosmetiku,  pošlu jídlo, které si představuje. Cena: 600 Kč a domluva v angličtině.

Hlavně ona domluva probíhala fakt skvěle :) Přátelsky. :)