pátek 23. října 2015

Artehraní v Brně

Během mé druhé letošní dovolené, která se uskutečnila 2. týden v září a o které ještě napíšu, jsem dostala dopis z Masarykovy univerzity v Brně, ve kterém stálo, že ... MĚ PŘIJALI k celoživotnímu studiu Expresivní terapie se zaměřením na arteterapii.

Můj mini sen, za který dám strašné prachy (7 000,- /semestr + jízdné do Brna + cena za ubytování, pokud hodně smutně nebudu koukat na své kamarády), se mi pomalu plní, ale bohužel 'karma' zasahuje. A tak i přesto, že mám školu pouze 1x za měsíc (a prosinec a březen vůbec), tak se všechny cony až do AnimeFestu 2016 trefují do toho jednoho víkendu ze 4. Pápá Akicone, Koprcone, PragoFeste atd. :((

Aktuálně se blíží můj 2. víkend školy, a tak mě napadlo Vám napsat, jak vypadal ten můj první.

Začal vcelku pozitivně 2.10. dost brzo ráno. Nějakou nechutnou náhodou jsem chytla opravdu skvělý a luxusní vagón do Brna (na to, jaké hnusy tam jezdí)...byl tak skvělý, že mi to pravidelní cestující na trase Ostrava-Brno nechtěli věřit. :D

pondělí 19. října 2015

Poslední MAniFest (2015)

Již někdy od května 2015 se řešilo, že letošní ostravský MAniFest bude poslední. O pár měsíců později se objevila informace, že to není tak úplně pravda. Nicméně MAniFest byl letos v tradičním provedení na tradičním místě (hospůdka "U Josefa" v Ostravě - Krásném Poli) opravdu naposled.

Několik bodů, které sice nestojí za vypíchnutí, ale já je vypíchnu :D:

sobota 17. října 2015

Japonské dny v Ostravě

Víte, jak to je....Japonsko je strašně coool. Do teď byly Japonské dny třeba tam, kde je aspoň nějaká japanistika...a najednou se to objeví v Ostravě.

A víte, kdo to pořádal? Sportovní klub! Nebyla jsem teda na výstavě, o které psala Ely, a ani na žádné přednášce, protože jim strašně trvalo odpovědět mi, kdo že to přednáší.

Byla jsem ale na workshopu japonských cukrovinek. Poplatek byl...50 Kč? (už si nepamatuji) a byla šance si u vchodu do místnosti v Ostravském muzeu zakoupit i nějaké Jp placky či podpořit nadaci policajtů.

Docela mě workshop pobavil, protože paní cukrářka nám hned na začátku oznámila, že to nikdy nedělala a že to trénovala kvůli téhle akci kus léta.
Workshop tedy spočíval v cca seznámení se se surovinami, popisem, jak udělat v mikrovlnce rýžové těsto a pak už jsme jen hnětli z toho předpřipraveného.

středa 14. října 2015

Strasti a slasti Slovenska 2015

Řeč je o mé první letošní dovolené (ano, první dovolené tento rok...jela jsem totiž na dvě), která se uskutečnila už někdy v srpnu (tuším, že první víkend).

Byl to tedy spíš výlet, i když jsem si ho užila, jakoby to fakt byla právoplatná dovolená.
Napadlo mě jet někdy v červenci, zrovna když byli na dovolené mí rodiče a já se k smrti nudila. Uvažovala jsem, komu napsat, jestli by nejel se mnou a vyhrála to Johi. :) Navíc jako studentka by měla mít na Slovensku cestování vlaky zdarma a je hned o starost míň. Tedy...to jsem si myslela, nakonec to nebyla moc pravda :D.

Uvažovaly jsme o výletě na den, ale pak jsme zvolily spíše 2 denní výlet. Byla to skvělá zkušenost poprvé vyzkoušet couchsurfing. Na couchsurf stránkách jsem nějakou chvíli hledala a pak objevila Filipa.
Filip je pan herec...nebo jím alespoň být chce a školu na to taky má. (Než jsme vyjely, tak jsem ho vyfacebookovala a vygooglila a nějaký seriál s ním i viděla... Přece musím vědět, u koho spíme :D).

Na cestu jsme se vydaly s ČD do Čadce brzo ráno z Ostravy. V Čadci bylo v plánu si zařídit kartičku pro cestování vlaky po Slovensku. Nově tam musela být fotka slovenských rozměrů 4x3 cm (!!!)..dřív stačilo ostřihnout tu českou nebo vystřihnout nějakou ze staré fotky, tentokrát nám to "milé dámy na přepážkách" neuznaly. Tak jsme jely do Žiliny...vyfotit se :D

(A já šla chytat wifinu k SA, úprava fotky by Johi)

Za 5 éček jsem nafasovala velikost fotek, které už nikdy nepoužiju a konečně jsme mohly jet dál! Do Prievidzy přes 2 přestupy v Turčianských Tepliciach a v Horné Štubně. (Z Turčianských Teplic byl mimochodem Filip.)