pátek 27. ledna 2017

Šaty z LindyBop.co.uk - recenze 2

Konečně mi přišly i mé 3. šaty z povánočních LindyBop slev. O předchozích, včetně výhod v objednávání z uk si můžete přečíst >>ZDE<<.

Sháněla jsem opravdu červené šaty (nikoli vínové, bordo apod.) a do oka mi padly tyto:


Možná se někomu mohou zdát moc kýčovité, ale pro mě jsou krásnou vzpomínkou na dětství. Moje máma totiž měla přesně takové ve fialovém provedení. (Tedy bez srdcového výstřihu na zádech.) Tahle vzpomínka je navíc jenom moje, protože sestra už si mamčiny šaty nepamatuje.

Jak jsem se šaty Brittany Red Heart Print Swing Dress nakonec spokojená?

čtvrtek 12. ledna 2017

Swapy srpen - prosinec 2016

Kvůli tomu, že jsem v listopadu šla do práce jen 1x, jsem takřka neměla na dárky. Utratila jsem teda (na ně) uspořené peníze, obdarovala jen "základní" okolí. (Na všechny mé pen a swap-friends jsem prostě neměla.) A za 2 měsíce udělala jen 1 swap. Proto je tento článek opět shrnutím posledních měsíců swapování a je toho znatelně méně.

Swapy 1) a 2) jsem opět dělala se Spyro, které to prostě trvá něco odeslat. Třeba se 2 týdny neozve, mezitím to vzdávám, jsou komplikace s poštou apod. Ale jelikož je to u ní typické, tak jsem tohle nějak nehodnotila. Dívka, se kterou ale Spyro swapovala po mně, to ale otevřeně všem napsala.


1) Tašku za knihu 2

- téma jsem vymyslela já, cena: 200 Kč


- namaluju tašku na přání a dodám ještě něco navíc za knihu z mého MUST HAVE seznamu (klidně může být pořízená v antikvariátu)

- co jsem dostala:
Ztracený symbol od D. Browna, reflexní nálepky sovičky (využila jsem je až teď - máma a kolegyně mají závislost na sovách, já bohužel ne) a kočičí záložku.

- co jsem dala:
Super Mario "geek" tašku, Mumínkovskou washi pásku a druhou tašku, kterou Spyro chtěla vysloveně. (Proto to vypadá tak chudě :(.)

2) Pohádkový mix 2

- opět téma je mé, cena 200 Kč

- Spyro má ráda pohádky od Disneyho, nejvíc Princezna a žabák a vůbec všechno o princeznách a roztomilostech
- ona ode mne dostala informace, že mám ráda: jednooké nestvůry (Mike Wazowski, Mimoni), "pohádky" Tima Burtona (Frankenweenie), Mary Poppins je moje hrdinka, nejlepší animák od Looney Tunes je s postavičkou tchoře Pepe le Pew, mám ráda klasické pohádky, Mumínky a pohádky od Miyazakiho (Cesta do fantazie,  Doručovací služba čarodějky Kiki, Můj soused Totoro,...)

- co jsem dostala:

39% čokoládu Madagaskar, bio Perníčky, hůlky na jídlo, Ratatouille koření, sponečky růžičky, kočičí paštičku a dopis, který byl vymyšlenou pohádkou (dopis se mi líbil úplně nejvíc *_*)

- co jsem dala:
Pití s princeznovským designem, lízátko Disneyho princezny, kyselé pásky alá jednorožčí slanina, žabáka na lepící pásku, princeznovský balzám na rty, racio medvídky, náhrdelník kočár, naušničky


3) Kniha + něco k ní

- autorkou swapu byla Bára, se kterou to už byl několikátý swap - tentokrát v cenové hodnotě: 200 Kč
- ani jedné z nás nevadí knihy z antikvariátu a staré knihy :)

- co jsem dostala:
Říkali mi, Leni, pohled LOTR, perličky do vany, vete a vega mňamky na zkoušku + 2 čajíky, a nakonec jako vždy ponožky - to je prostě naše společná libůstka :)

- co jsem dala:

sobota 7. ledna 2017

Šaty od LindyBop.co.uk - recenze

Konečně jsem si poprvé objednala úžasné retro šaty od značky LindyBop. Důvod, proč jsem tak neučinila dříve, byla jejich cena. U nás je můžete najít u http://www.blankastraka.cz/ či často levněji (a s poštovným zdarma) u SugarBat


Šaty v Česku vás vyjdou cenově (průměrně) kolem 1700 Kč. A to je pro mě pořád docela velká suma. Tolik bych dala za nějaké vrstvené, dlouhé večerní šaty. Ne za šaty z lesklého polyesteru, tenkého šifonu nebo bavlněného plátna, navíc sériově vyráběné. 

Na jejich anglický stránkách se po Vánocích (jako všude) objevily slevy. Nejdříve jsem zurgovala všechny kamarádky, ale po chvíli jsem už nenašla svou velikost. O 2 dny později tam ale byla, takže jsme si s kamarádkou objednaly. 

Proč s kamarádkou?
Poštovné je do ČR 9 liber. Neplatí se v rámci Evropské unie DPH ani CLO, takže jsme si podělily poštovné na krásnou polovinu.

Objednávka proběhla a byla zaplacena (kartou) 29. 12. 2016, zboží bylo odesláno z Anglie 30. 12. 2016 a přes DHL mi bylo vše doručeno 4. 1. 2017. (DHL mě informovalo den předem, daný den ráno a řidič ještě zavolal.) Prostě SUPER!


Co mi v balíčku dorazilo a jaké jsou klady a zápory zboží?