středa 30. července 2014

Ostrakon 2014

Už je to víc než 2 týdny, co skončil ostravský con, zaměřený na Japonsko. Pořád jsem uvažovala, jestli napsat nebo nenapsat report. A z čeho taky? Buď jsem seděla u stánku a nebo přednášela.
.....Ne to zní hrozně....samozřejmě jsem i blbla a sem tam někde někoho obtěžovala (nejčastěji, aby mi dali heslo na wifinu - nedali, nebo našli jedinou volnou zásuvku....musela jsem dopsat přednášku :D).

Nicméně nehodlám tento con nijak subjektivně hodnotit, protože ......na conu můžeme najít 5 typů lidí:
1) Relevantní platící účastníci, kteří se starají jen o to, aby se pobavili, což jim má zajistit program a okolní osazenstvo
2) Přednášející, kteří se starají o své přednášky a účast na nich.
3) Prodávající, kteří se starají o svůj výdělek a tedy i příspěvek/poplatek conu.
4) Staffáci, kteří se starají, aby ti výše postavení měli klid v duši, a honorářem jim je vstup zadarmo.
5) ORGové, kteří buď něco dělají nebo nedělají nic.

Typy 1-4 můžeme dále dělit dle toho, jestli vztahy mezi orgy a skupinami 1-4 dobře znají (pohybují se v dané komunitě) nebo vztahy neznají.
Patřím do skupiny 2, 3 a jsem zapletená do vztahů, intrik a machinací.

Ale obecně:

Kromě přednášek, kterých bylo za dobu trvání conu (2,5 dne) 8 a promítání mezi nimi, proběhlo několik soutěží a Noční anime hra (nebo tak nějak se to jmenovalo). Byla takřka stejná jako loni. Indicie rozmístěné na podobných místech, podobné soutěžní stanoviště. Podle indícií se mělo tipnout slovo, které všichni znali, ale většina mozků uvažovala tak, že hledala něco konkrétního. Navíc to sedělo na víc věcí a za stížnost mě málem zase vybanovali :D (jako loni).

středa 23. července 2014

FOOD swap - VÝZVA!

Zdravím, mí milí čtenáři,

již dlouhou dobu uvažuji o swapu s někým z naší země. (Omlouvám se čtenářům pobývajícím ve Slovensku).
Nechci vyhledávat někoho přes různé weby či skupiny na sociálních sítích, a tak jsem se rozhodla oslovit Vás skrze tento článek, který jsem rovněž uveřejnila na mém skromném "food" blogu.
Chtěla bych uspořádat tématický swap, který bude mít předem zadaná pravidla, co koupit. V tomto případě by měl balíček obsahovat.

nápoj určený ke spotřebě (např. džus, šťáva, ...)
nápoj určený k přípravě (např. káva, čaj, ...)
tyčinku
bonbony
zahraniční produkt
surovinu na pečení/vaření
něco zdravého
rychlovku (hotovou po přidání minimálního množství vlastních surovin)
+ Vámi nejoblíbenější jídelní produkt

Balíček musí obsahovat nejméně 7 kusů produktů. Pravidla obsahu lze mezi sebou kombinovat, např. můžete koupit zdravou surovinu na pečení´/vaření či zahraniční bonbony.

Byla bych ráda, kdybyste si dali záležet a nekoupili všechno v jednom supermarketu. Ráda bych v balíčku objevila neokoukané produkty a věřím, že Vy byste rádi obdrželi malý gastro zážitek také.

Pokud jste na něco alergičtí, nejíte určitou surovinu či jste vegetariáni/celiaci apod., neváhejte mě, o tom informovat!


V případě zájmu o food swap se mnou, prosím, napište email na adresu: dummaby@gmail.com

neděle 6. července 2014

Svátek čaje 2014 v Těšíně


Tak a je tady můj report z čajového festivalu a nejen z něj :D.

Svátek čaje ještě běží - koná se i dnes, ale já jsem ho s panem D. navštívila včera (sobota 5.7.2014). Původně jsme se tak rozhodli, protože jsme chtěli jít na workshop lisování pu-erh, ale ten byl zpoplatněn 500 Kč, takže jsme se rozhodli, že na něj nepůjdeme, ale časový plán se nám už nechtěl měnit.

Vyrazili jsme v 9:49 z Ostravy hl.n. a v kupé s námi seděl jeden velmi zajímavý starší (70) pár. Muž celou dobu rýpal, ale nejspíš to byl jeho způsob humoru. Rozesmálo mě, když jsme stáli v Bohumíně na nádraží, on se díval z okna a povídá: "Co je to támhle? To je baba nebo chlap?" A žena odpovídá: "V dnešní době je to už jedno." :D

V Českém Těšíně jsme byli o půl 11 a měli více než hodinu čas se projít. Paradoxně jsme se nešli podívat na náměstí :( (bez ukázkového náměstí není město dokonalé), ale vyrazili rovnou přes hraniční řeku směr Góra zamkowa - Cieszyn. 

U zámku se nachází výstavní galerie (na fotce kousek napravo), skrze kterou jsme procházeli k nádvoří (kterému říkali "náměstí") zámku. Před vstupem jsou umístěny sytě růžové kusy plastu v podobě mini královského křesílka a velkého (s)(l)o(b)(s)a.

V galerii mě zaujaly návrhy postav počítačových her, zejména tento :3 :

Zmiňované náměstí (nádvoří) zámku vypadalo při našem příchodu velmi sympaticky.
Dva zastřešené stany - pro koncerty a workshopy + zahrádka se slunečníkami a místy k sezení uzpůsobených jako místa v čajovně.

 A samozřejmě kolem dokola spoustu obchodů zabývající se keramikou, čaji, alternativním oblečením a jídlem :3.

středa 2. července 2014

Aktuální sociální problémy

"Reklamy", které varují proti problémům vyskytujícím se ve společnosti, vždycky chytnou za srdce. Hlavně, když jsou kreativní. Vzpomínám si, že se vznikem hesla naší Policie: "Nemyslíš, zaplatíš". Vznikla spousta skečů dopravních nehod (nejen u nás), které měly ten správný účinek, a to: zapůsobily na lidi všech věkových kategorií.

Podle mě by se mělo u nás propagovat více takových reklam, které vedou k zamyšlení a třeba změně nejen názorů. A to i reklamy týkající se problému přímo s námi (územně) nesouvisejících, protože společnost jsme jako celek.

V poslední době mě zaujaly....