úterý 30. června 2015

Ostravská muzejní noc 2015

Letošní Ostravská muzejní noc se konala 13. června. Hodně jsem uvažovala, jak ji budu trávit. Loni jsem na ní byla s Johankou. Letos jsem dala přednost mému muži.Program byl opět moc moc moc nabitý, ale nakonec jsme oba byli snad asi jen na 3 místech. :D
Poprvé jsme vynechali ochutnávání cizích krajin v pasáži Knihovny města Ostravy a také tamní soutěž pro děti, kdy výhrou je provedení po sklepeních knihovny.

Na muzejní noc jsme chtěli dojet autobusem, který v rámci této noci jezdí zadarmo. Na dané zastávce nezastavil a profičel kolem nás jako torpédo, tak jsme nasedli na normální MHD a o 2 zastávky dál viděli ten samý autobus v obležení hasičů. Ten den byl fakt hic a vůbec by mi nevadilo, kdyby trochu vody stříkli hasiči i do vzduchu na lidi. :D

Před samotnou akcí jsme šli na TapiTea a prozkoumat, jestli se něco neděje v Trojhalí, bohužel nic :(, a tak jsme se vydali do Domu umění GVUO.

Šli jsme tam naprosto cíleně, workshop krasohledů nás více než zaujal. Ještě předtím než jsme si šli nějaký vyrobit, nakoukli jsme do haly, kde probíhaly papírové/kreslící workshopy. V oné místnosti byl po stěnách papír, kam si každý mohl tuhou nakreslit svou "čáru života". Ta moje byla rovná a držela se při zemi. Také byla poněkud tmavá a paní, která tohle "vedla" říkala, že podle mého projevu hned poznala, že to jsem já. Drahý naopak celou místnost vlnkovitě prohopskal.
Pak jsme se konečně dostali k "našim" workshopům.

středa 17. června 2015

Swap - kosmetická KPZ

Jeden z posledních swapů, do kterých jsem se před létem uvrtala (protože léto = budu na suchu) byl kosmetický (jo, i  když já kosmetiku moc nemusím :D).

Opět to bylo na swaplace se slečnou, kterou už jsem dělala Geek Swap. Hodnota byla stanovena na 100 Kč, ale přetáhla jsem to do 200 Kč. (Nu a ona prej taky.)

Co jsem poslala já, zveřejním až mi pošle fotku. :)

A teď tedy k tomu, co mi přišlo.
 Žůžo labůžo krabička, (ehm já to jen obalila do nejhezčího a taky posledního kusu balícího papíru) už vím, kam poputuje dál ...časem :).

sobota 13. června 2015

Slavcon 2015 - Hrdinové v nás

POZOR! To, že se tento článek neobjevil po slibovaných 3 dnech od napsání reportu na AF neznamená, že nebyl napsán. Jen jsem si sedla, napsala toho víc a nastavila časování a samozveřejňování článků bloggerem.

Moje cesta započala v pátek ráno 22.5. Když říkám ráno, myslím fakt ráno. Z Ostravy jsem musela dojet do Čadce (SK) a od tama na přestup do Bratislavy. Proč? Protože jsem chtěla využít Ficovy vymoženosti - cestování zdarma pro studenty. Z Čadce jsem tedy mohla jet zdarma.
(k této "výbavě" si ještě domyslete velkou modrou krosnu)

Jaké překvapení pro mě bylo, když mi pak v Čadci, to potvrzení od naší školy neuznali. Znechuceně jsem s jízdenkou za 10Eur do Bratislavy seděla před nádražní budovou, kde jsem svačila a....čekalo mě další "překvapení".
(tohle je sice zezadu, ale zepředu to vypadá obdobně bez nástupišť)

Sedím si, očima pobíhám po sklech a najednou se zarazím nad tím, co vidím před sebou. Pán (takový lepší bezdomovec/ožrala, co má sice monokly, ale ještě umí stát na nohách a prozatím nemá roztrhané oblečení) přímo naproti mě dělá takové "zajímavé" pohyby...a víte co? on se přímo naproti mě, když jsem jedla vymasturboval uspokojil o topení O.o !!! 

Můj den nemohl být horší, a taky jsem to na slovenském Slavconu, o tom jak "mám ráda" Slovensko dávala první den najevo. To fakt nešlo překonat.

Uff, pak to bylo krapet lepší. V Žilině při přestupu na rychlík mi tu slevu zázrakem uznali. A! v rychlících mají wifi ...čučela jsem jak drak. Přitom to byl rychlík státních drah jako u nás ČD.

Pak vedle mě seděla paní, která přesahovala i na mé sedadlo a v tom hicu! měla na sobě hromadu pletených věcí a strašně smrdělááá :( Snažila jsem se to nevnímat, a dokud jsem se domlouvala online s Dadou z http://www.trojversie.sk/, která mě měla vyzvednout a já ji následující dny otravovat, tak to bylo docela snesitelné.

pátek 12. června 2015

Český kreativní časopis

Dlouho si stahuju a sháním anglické kreativní časopisy. Hledám hlavně inspiraci, takže to nemusí být zrovna návody, jak něco vyrobit - s tím si už nějak vždycky poradím :D.
Většinou ty mnou nalezené nejsou nijak extra známé, jako např.Mollie ..možná, že čím víc no name pro Evropu, tím líp. :)
Nicméně chtěla jsem něco nového zkusit i u nás, a tak jsem zainvestovala (protože 1 vydání stojí 120 Kč). (Nu a taky jsem zjistila po té investici, že už o "mém" časopisu napsala Dada z trojversie.sk, a taky se jí líbil. :D)

 Jedná se o časopis Kreativ, který spadá pod "Praktickou ženu" a je to 2měsíčník. Zaujal mě obalem, chvilku jsem v něm listovala, zjistila, že má skvělé bonusy navíc, a už musel být můj.

Pojďme se spolu podívat dovnitř!

pátek 5. června 2015

TAG - Zpověď bloggerky

Jak já na ty TAGy nejsem, tak jsem si řekla, že když mě nominovala moje sending-book friend Gudrun, tak to vyplním :).

1.Kolik času trávíš denně psaním a upravováním článků?

- Ruku na srdce, vypadá to tady, že něco upravuju? Prostě píšu, co se mi honí hlavou. Většinou hodně článků sepíšu za den/dva a pak mi je blogger postupně zveřejňuje (jako tenhle :D).

2. Utrácíš nebo šetříš?

- Obojí. Utrácím, ale stejně si měsíčně něco odložím, na školu. (Resp. na zaplacení mého vysněného studia.)

3. Kdy je pro tebe nejjednodušší blogovat?

- Když je čas, tedy když prokrastinuju od zkoušek ..(jako teď, sakra ale 10.6. nebo v nejhorším 24.6, na mě pls lidi myslete :D)

4. Co ti dělá psaní za počítačem pohodlným?

- Nejlépe nějaká dobrota. Ale častěji piju Maté. :3

5. Jaký je tvůj nejhorší makeupový zlozvyk?

- Asi psát "mejkap" a nemejkapovat se. :D

6. Jakým citátem by se podle tebe měl řídit celý svět?

- (nejdřív mě napadlo....)
(....a pak :D)

čtvrtek 4. června 2015

Malý tip na horké léto

To je jasný, že nejlepší je obyčejná studená voda nebo pro "gurmány" pivo. Ale když se jednoho už přepijete a z druhého se ožerete opijete. Tak, co takhle zkusit něco jiného?

Ano, je to ledový čaj. Ale nemyslím takový ten kupovaný s řadou chemikálií nejen v jeho obalu (plastu). Myslím opravdový. Resp. takovou "směs", která je přímo určená k ledovému čaji. :)

Mám sice i obdobnou směs od Oxalis, ale protentokrát jsem se přiklonila k mé velmi oblíbené značce čajů Harney&Sons. Konkrétně pak černý čaj s broskví :3.

úterý 2. června 2015

Geek swap

Je 31.5. a tenhle swap se začal domlouvat tak před měsícem a půl/dvěma :D. K prodlevě došlo hlavně kvůli mě, protože Animefest a protože dělám věci na poslední chvíli.

Domluva opět probíhala přes http://www.swaplace.com/ a cena byla stanovena na 300 Kč.

Hodně jsem komunikovali (a nejen o swapu, protože bylo o čem :D) a stálo to určitě za to. Po dlouhé době jsem se ozvala někomu, kdo neměl hodnocení, ale za to měl daný věk, kterému už věřím. No a bylo to jedno velké překvapení.

Ona chtěla tématiku:
Doctor Who
Red Dwarf
Firefly
Simpsonovi
Big Bang Theory
Game of Thrones
SKYRIM (protože s tou tématikou ještě nic nesehnala)
Diablo II
Heroes of Might and Magic

a dostala....
Šortky/bloomersky SKYRIM (handmade ušité i potisknuté), placky Big Bang Theory, Red Dwarf hrnek (opět handmade), Doctor Who zápisník a Tardis náušky (obojí handmade).

Já jsem chtěla: